I Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn

Na Jasnej Górze odbyła się 1. Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn. Wzięło w niej udział ponad 5 tys. osób.

REKLAMA

Spotkanie było odpowiedzią na atak współczesnej kultury na wzorce męskości i wyrazem pragnienia upowszechnienia pracy duszpasterskiej wzmacniającej mężczyzn w ich rolach i zadaniach. Pielgrzymce towarzyszyło hasło „Oblężenie Jasnej Góry”. 

– Jako polscy mężczyźni chcemy być ostoją dla naszych rodzin i Kościoła, znakiem nowej jakości męstwa w społeczeństwie – podkreśla organizator, Andrzej Lewek ze Stowarzyszenia Mężczyźni Świętego Józefa. Dodaje, że „w dzisiejszych czasach kiedy mamy do czynienia z dużym pomieszaniem pojęć wartości, potrzebujemy wrócić do źródła. Jako mężczyźni potrzebujemy stanąć w rolach i zadaniach w tym planie, który Pan Bóg dla nas przewidział”. Te role to bycie mężem, ojcem, a następnie obywatelem i pracownikiem.
 
Jak dodają uczestnicy spotkania, chodzi o kształtowanie męskiej duchowości i dawanie świadectwa. – Wybrałem się na tę pielgrzymkę, bo jestem mężem i ojcem, chciałbym wzmacniać swoją wiarę i dawać jej świadectwo – powiedział Bogusław Kurowski z okolic Krakowa.
 
Dodał, że „chce stanąć razem z innymi mężczyznami by pokazać, że swój świat, swoją rodzinę buduje na wartościach katolickich”. Pielgrzym podkreśla, że są jeszcze ludzie, którzy w normalny, tradycyjny sposób podchodzą do małżeństwa i rodziny. – Jeżeli idziemy nie do końca jako cywilizacja w tym kierunku co trzeba, należy zwrócić się w tę stronę, która jest właściwa, do Boga – powiedział pielgrzym.

Katolicka Agencja Informacyjna

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *