Grzybno: Za nami pierwsza edycja Festiwalu Dobrego Czasu

Od piątku, 17 czerwca 2022 r. do niedzieli trwał I Festiwal Dobrego Czasu w Grzybnie – rozbudowany piknik parafialny z przesłaniem skierowanym do przyszłych małżonków, rodzin z dziećmi. Pierwsze dwa wieczory miały charakter modlitewny, w niedzielę zaś radość wypełniła plac przykościelny za sprawą dmuchańców i atrakcji dla dzieci, śpiewu ze sceny, smakołyków spod namiotu. Aby nie zabrakło dreszczyku emocji – zorganizowano loterię, a głównymi wygranymi było wypożyczenie kampera na tydzień oraz sauniarni.

REKLAMA


 “Festiwal Dobrego Czasu” to nowa inicjatywa, która zrodziła we wspólnocie uwielbieniowej “Jastra”, pod wpływem inspiracji dziełem diecezjalnego Zespołu “Dobry Początek”, który od 2013 roku działa w diecezji pelplińskiej, organizując m.in. “Weekendy dla narzeczonych z lekcją tańca”, będące wyjątkową formą kursu przedmałżeńskiego, czy też “Wieczory dla małżonków”, które pozwalają kontynuować formację już w małżeństwach.

W piątek i sobotę msze święte kończyły się  Adoracją Najświętszego Sakramentu z oprawą muzyczną Scholi Parafialnej z Grzybna oraz zespołu „Kogo Szukasz” z Tczewa.
W niedzielę goście festiwalowi rozpoczęli świętowanie wspólną Eucharystią i odnowieniem przysięgi małżeńskiej.

Na scenie plenerowej przy kościele wystąpili zaproszeni goście oraz artyści: siostry Oliwia i Nikola Kostewicz, Dariusz Buczek oraz zespół Jastra. 

Organizatorzy – parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie, zespół ewangelizacyjny Jastra, sołtysi Grzybna, Szarłaty zaprosili wszystkich chętnych na kolejną edycję – w weekend po Bożym Ciele 2023.

Posłuchaj TUTAJ:
– I Festiwal Dobrego Czasu w Grzybnie – podsumowanie reportaż,
I Festiwal Dobrego Czasu w Grzybnie – adoracja 17.06.2022,
– I Festiwal Dobrego Czasu w Grzybnie – homilia ks. W. Klawikowski


Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9894-festiwal-dobrego-czasu-w-grzybnie-z-modlitwa-za-malzonkow-i-narzeczonych


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *