Papież Franciszek pyta: co robimy dla Ukrainy?

W pozdrowieniach do pielgrzymów Papież nawiązał do wczorajszej beatyfikacji, która odbyła się w Sewilli. Błogosławionymi ogłoszeni zostali zakonnicy z rodziny dominikańskiej: Angelo Marina Álvarez i dziewiętnastu towarzyszy; Giovanni Aguilar Donis i czterech towarzyszy z zakonu kaznodziejskiego; Izabela Sánchez Romero, starsza zakonnica z zakonu św. Dominika, oraz Fruttuoso Pérez Marquez, tercjarz dominikański i znany dziennikarz.

REKLAMA


Ojciec Święty podkreślił, że wszyscy zginęli z nienawiści do wiary podczas prześladowań religijnych, które miały miejsce w Hiszpanii podczas wojny domowej w ubiegłym stuleciu. Zaznaczył, że ich świadectwo przylgnięcia do Chrystusa i przebaczenia zabójcom wskazuje nam drogę do świętości i zachęca, abyśmy uczynili swoje życie ofiarą miłości dla Boga i braci.

Papież przypomniał o dramacie Birmy, mieszkańcom której brakuje podstawowej pomocy humanitarnej. Są oni zmuszani do opuszczania swoich domów ze względu na zniszczenia i przemoc. Franciszek przyłączył się do apelu biskupów, wzywających społeczność międzynarodową, by pamiętała o mieszkańcach tego kraju, aby szanowano godność ludzką i prawo do życia, a także miejsca kultu, szpitale i szkoły.

Franciszek zapowiedział także, że w środę, 22 czerwca rozpocznie się dziesiąte Światowe Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce w Rzymie i we wszystkich diecezjach świata. Ojciec Święty jak zwykle pamiętał o Ukrainie.

Papież: pamiętajmy o Ukrainie

„Nie zapominajmy też o udręczonym w tym czasie narodzie ukraińskim, narodzie, który cierpi. Chciałbym, aby w każdym z was pozostało jedno pytanie: co ja dzisiaj robię dla narodu ukraińskiego? Czy się modlę? Czy daję coś z siebie? Czy staram się zrozumieć? Co ja dziś robię dla narodu ukraińskiego? Niech każdy z was odpowie sobie na to pytanie we własnym sercu.“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2022-06/papiez-pyta-co-robimy-dla-ukrainy.html


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *