ODWAGI! Żyj pełnią życia w Kościele!

Duch Święty zaprasza Ciebie dzisiaj do pójścia ze Jezusem, jako Jego uczeń. Mistrz pragnie powołać Cię na nowo, osobiście formować i powierzyć Ci szczególną odpowiedzialność we wspólnocie wierzących. Nie odnajdziesz się w Kościele, jeśli nie będziesz Jego uczniem…

REKLAMA


Doświadczenie procesu synodalnego w naszej diecezji wskazuje na trzy obszary wymagające dzisiaj naszej szczególnej troski:
– doświadczenie Kościoła, w którym zawiera się nasza osobista relacja z Jezusem, a której sercem powinna być Eucharystia;
– formacja do misji, wyrażająca się m.in. osobistą troską o poznawanie Chrystusa obecnego w Kościele i dzielenie się Nim z osobami wokół;
– podążanie razem w realizowaniu misji, w atmosferze zaufania i szacunku, zgodnie z osobistym powołaniem do życia w Kościele.

W czasie naszych spotkań nabraliśmy przekonania, że potrzebna jest kontynuacja, a wnioski z diecezjalnego etapu Synodu wskazały, co zrobić, by to, co rozpoczęliśmy, przyniosło trwałe owoce. Nasze odkrycia okazały się spójne z planem Jezusa, który powołał uczniów (wchodząc najpierw z nimi w relację) i przekazał im swą misję (formując ich), posyłając we wspólnocie Kościoła (razem).

Duch Święty zaprasza Ciebie dzisiaj do pójścia ze Jezusem, jako Jego uczeń. Mistrz pragnie powołać Cię na nowo, osobiście formować i powierzyć Ci szczególną odpowiedzialność we wspólnocie wierzących. Nie odnajdziesz się w Kościele, jeśli nie będziesz Jego uczniem…

Co to znaczy być uczniem Jezusa?
Znać Jezusa.
Iść za Nim.
Stać się podobnym do Mistrza.

Jak zostać uczniem Jezusa?
Uczeń czuje się wezwany i świadomie podejmuje decyzję o pójściu za Mistrzem – wraz z innymi uczniami. Rezygnuje z wszystkiego, co w tym przeszkadza. Pozwala Jezusowi, by go formował: poprzez wchodzenie w głąb relacji z Nim, poznawanie Jego nauki i uczenie się z doświadczenia.

Do czego zapraszamy?
Zapraszamy na comiesięczne spotkania w Pelplinie każdego, kto chciałby się formować jako uczeń, ale dotychczas nie znalazł do tego odpowiedniej przestrzeni. W szkole Jezusa będziemy uczyć się, jak być Jego uczniami w swoim środowisku i jak szukać innych uczniów. Każde ze spotkań będzie składało się z trzech części: wspólnej modlitwy, nauczania i zajęć praktycznych.

Kiedy i gdzie?
Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 czerwca br. w Kurii Diecezjalnej w Pelplinie. Rozpoczynamy o 15:00, zakończymy ok. 18:00. Kolejne spotkania w każdą czwartą niedzielę miesiąca (konkretne terminy podamy w czasie spotkania).

Spotkania są bezpłatne. W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu: 696 305 275 (Anna Maria Kolberg OV).


Plakat informacyjny:

Kliknij, aby powiększyć.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/odwagi-zyj-pelnia-zycia-w-kosciele/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *