Co będzie robił papież w czerwcu i lipcu?

Dwie wymagające pielgrzymki zagraniczne, X Światowe Spotkanie i Rodzin i tradycyjne błogosławieństwo paliuszy dla nowomianowanych metropolitów – tak zapowiadają się papieskie aktywności w pierwszej połowie lata, które opublikowała Stolica Apostolska.

REKLAMA


Kalendarz celebracji liturgicznych, którym przewodniczyć będzie papież Franciszek pod koniec czerwca i w lipcu, otwiera Msza św. wieńcząca X Światowe Spotkanie Rodzin, które odbywa się w tym roku równolegle w diecezjach całego świata, a jednocześnie w Rzymie. Z tej okazji na Placu św. Piotra Ojciec Święty odprawi Eucharystię w sobotę 25 czerwca o godz. 17.15, a wezmą w niej udział delegacje rodzin z całego świata, przybyłe do Wiecznego Miasta.

Następnie papież Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. w Bazylice Watykańskiej w uroczystość świętych Piotra i Pawła (29 czerwca) kiedy to, zgodnie z tradycją, poświęci paliusze dla nowomianowanych arcybiskupów metropolitów. Eucharystia ta rozpocznie się o godz. 9.30 w tzw. Kaplicy Papieskiej.

Z kolei w lipcu papieskie celebracje związane będą z zaplanowanymi przez niego podróżami apostolskimi: w dn. 2-7 lipca do Republiki Demokratycznej Konga oraz Sudanu Południowego, natomiast w dn. 24-30 lipca – do Kanady.

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca Ojciec Święty powinien też przewodniczyć Mszy św. w Bazylice Watykańskiej w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nie jest jednak wykluczone, że, ze względu na stan zdrowia i trudności w poruszaniu się, wyznaczy na głównego celebransa jednego ze swoich współpracowników. Watykan nie opublikował jak dotąd w tej sprawie jakiejkolwiek aktualizacji.


Źródło: https://www.ekai.pl/co-bedzie-robil-papiez-w-czerwcu-i-lipcu/
Fot. AP/Associated Press/East News


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *