Tczewski Bal Świętych już po raz piąty

31 października w Tczewie odbędzie się V Bal Świętych.

REKLAMA

Wszyscy Święci na balu!

 
V edycja Tczewskiego Balu Świętych 
 
31. października 2017 r. godz. 16.30
 
 
Piąta edycja Tczewskiego Balu Świętych poprzedzi uroczystość Wszystkich Świętych. W programie: tańce, występy młodzieży, spora dawka humoru i dobrej zabawy. Tradycyjnie bal poprzedzi przemarsz ulicami Tczewa barwnego korowodu mieszkańców przebranych za aniołów oraz postacie świętych.
 
– Obchodząc każdego roku uroczystość Wszystkich Świętych, pragniemy uczcić nieznaną nam w większości z imienia i nazwiska ogromną rzeszę ludzi cieszących się już szczęściem wiecznym, a także wpatrywać się i naśladować znanych świętych. Poprzez nich chcemy uwielbić samego Boga, który „jest źródłem wszelkiej świętości”. Bal Świętych to jeszcze jedna okazja na to by uczcić wszystkich świętych, ale także czas na zabawę, tańce, występy i modlitwę – informuje koordynator, ksiądz Piotr Pruski z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie. 
 
Wielkie balowanie rozpocznie się 31 października o godz. 16.30 na placu przy Galerii Kociewskiej, skąd roztańczony i rozśpiewany korowód ulicami Tczewa przejdzie na Plac Hallera. Tam rozpocznie się zabawa z wodzirejem Marcelim Mateckim. W programie przewidziano m. in. występ młodzieży oraz zespołu „Nieboskłonni”. Gościem specjalnym tegorocznego balu będzie zespół „Pokój i Dobro” – to zespół młodych, studiujących filozofię i teologię, pełnych pasji i zapału ewangelizacyjnego franciszkanów kochających muzykę. Tradycyjnie podczas balu, będzie można posmakować zupy z dyni i innych smakołyków.
 
Podczas balu będzie działała „strefa świętości” – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Ten sakrament, to spotkanie z Bogiem w sytuacjach, w których potrzebujemy uwolnienia się z grzesznej przeszłości i umocnienia na drodze do świętości.
 
Jak zaznaczają organizatorzy, program jest tak bogaty, że każdy znajdzie w nim propozycję dla siebie. Dlatego zapraszają do Tczewa zarówno jego mieszkańców, jak i osoby z diecezji pelplińskiej, czy Trójmiasta. 
 
– Tym balem chcemy podkreślić prawdziwy sens obchodzenia dnia Wszystkich Świętych, ukazać świętość jako najważniejszy cel każdego chrześcijanina. Podczas, gdy w świecie rozpowszechnia się obchodzenie Halloween i straszenie upiorami, my zachęcamy do dzielenia się chrześcijańską nadzieją, że każdy może być święty – podkreśla ks. Piotr.
 
Jak powiedział papież Franciszek „święci nie są “super-ludźmi” i nie urodzili się doskonali. Świętość to nie przywilej niewielu, lecz powołanie dla wszystkich. Święci, to osoby, które zanim dostąpiły chwały Nieba prowadziły normalne życie, z radościami i bólem, trudem i nadziejami, lecz kiedy poznali miłość Boga podążyli za nią całym sercem, bezwarunkowo; poświęcili często swe życie służbie innym, znosili cierpienia i przeciwności bez nienawiści, odpowiadając na zło dobrem, szerząc radość i pokój”
 
My również chcemy oddać swe serce Bogu, służyć bliźnim w drodze do świętości, pokonując przeciwności swojego życia mocą Chrystusa Zmartwychwstałego i cieszyć się z tego, że możemy kiedyś być świętymi – dodaje ks. Piotr.
 
Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują J.E. Ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, oraz Wielki Kanclerz Przeoratu Pomorskiego Orderu św. Stanisława Stefan Kukowski.
 
Organizatorami Balu Świętych jest Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie, Zespół Szkół Katolickich im. św. Królowej Jadwigi.
 
Zapraszamy na Facebooka: https://www.facebook.com/Tczewski-Bal-Świętych-1631261463820190
 
 
Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *