II edycja Człuchowskiego Balu Świętych

W Człuchowie po raz kolejny odbędzie się Bal Świętych, podczas którego mieszkańcy miasta będą manifestować swoją wiarę w życie wieczne w niebie. 

REKLAMA

Człuchowskie parafie po raz drugi organizują Człuchowski Bal Świętych. Przez modlitwę, śpiew i taniec pragniemy uczcić rzeszę osób świętych i aniołów. Bal poprzedzi przemarsz ulicami Człuchowa barwnego korowodu mieszkańców przebranych za aniołów oraz postacie świętych.

 
Radosne balowanie rozpocznie się 31 października o godz. 16.30 na parkingu przy Człuchowskim szpitalu, skąd rozśpiewany korowód przejdzie na Rynek Miejski, gdzie pod wodzą wodzireja Sebastiana Petita odbędą się radosne tańce i koncert zespołu Siewcy Lednicy. Z uzbieranej przez październik dyni, która nie ma dostać się w niepowołane ręce, lokalni restauratorzy dla uczesników przygotują dyniową zupę. Organizacją balu chcemy podkreślić prawdziwy sens obchodzenia dnia Wszystkich Świętych.
 
W ramach przygotowań, przeprowadzamy w naszych szkołach konkursy: plastyczy dla szkół postawowych pt. „Mój ulubiony święty” i z wiedzy o św. Bracie Albercie w szkołach licealnych.
 
Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: J.E. Ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna, Burmistrz Miasta Człuchów Ryszard Szybajło, Wójt Gminy Człuchów Adam Marciniak oraz Starosta Powiatu Człuchowskiego Aleksander Gappa.
 
ks. Krystian Feddek
Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *