“Parafia parafii” w diecezji pelplińskiej

W minioną niedzielę biskup diecezjalny Ryszard Kasyna skierował do wiernych odezwę ze słowami podziękowania za pomoc i niesione wsparcie wszystkim poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy, która nawiedziła diecezję pelplińską. 

REKLAMA

Ordynariusz zaakcentował, że bardzo docenia ogromne zaangażowanie i wkład materialny, jakie nasi diecezjanie włożyli, by pomóc “wrócić do normalności” wszystkim dotkniętym przez żywioł. Jednocześnie podkreślił wagę modlitwy i wsparcia duchowego, które są niezbędne w przypadku takich nieszczęśliwych wypadków. 

Czytaj więcej: Odezwa biskupa pelplińskiego

Wsparcie, jakie otrzymali mieszkańcy najbardziej poszkodawych miejscowości po przeprowadzonych zbiórkach pieniędzy sięgnęło liczby miliona stu tysięcy złotych. Drugi milion został przekazany przez Caritas Polska oraz kolejne milion dwieście tysięcy przez pozostałe diecezje naszego kraju. 

W swojej odezwie biskup pelpliński stwierdził, że wiele osób nadal potrzebuje ogromnej pomocy. W związku z tym zachęcił do uczestnictwa w specjalnej akcji charytatywnej “Parafia parafii”, która ma polegać na przekazaniu środków materialnych oraz wsparciu modlitewnemu przez pozostałe parafie tym, które zostały dotknięte tragedią niesioną przez żywioł.

Bp Kasyna apeluje: „Owa solidarna więź może przejawiać się w różnych wymiarach, począwszy od otoczenia się wzajemną modlitwą, a kończąc na dotarciu do materiałów budowlanych, firm, fachowców czy pomocy finansowej”.

Plan, według którego będzie przebiegać akcja jest już przygotowany, a wszyscy duszpasterze zostaną poinformani o realizacji działania.

Konrad Mania

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *