Wizytacja kanoniczna bp. Ryszarda Kasyny w Sulęczynie

17 maja 2022 r. odbyła się wizytacja kanoniczna biskupa Ryszarda Kasyny w parafii pw. Trójcy Świętej w Sulęczynie.

REKLAMA


Ksiądz Biskup przed południem spotkał się z dziećmi i pracownikami szkoły podstawowej. Po wspólnej akademii i uroczystym apelu ogromna radość dzieciakom sprawiła rozmowa z księdzem biskupem i możliwość zadawania pytań, nawet często bardzo osobistych naszemu biskupowi.
W godzinach popołudniowych wizyta miała miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Sulęczynie. Wspólna modlitwa i radość domowników tego ośrodka była bardzo spontaniczna. Kolejnym punktem programu było nawiedzenie kaplicy w Węsiorach gdzie podczas liturgii słowa, mieszkańcy Węsior i okolic mogli spotkać się ze swoim pasterzem diecezji. Modlitwa na cmentarzu parafialnym pozwoliła nam przypomnieć sobie o ludziach dzięki którym żyjemy, wierzymy, ale również, jak podkreślił ksiądz biskup, jest to miejsce w którym przypominamy sobie kierunek, jakim jest dom Ojca w Niebie, do którego ciągle zmierzamy. W domu katechetycznym na swoje spotkanie wyczekiwali przedstawiciele rady parafialnej i wspólnot działających w Sulęczynie.
Wydarzeniem kończącym całą wizytację była uroczysta Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

ks. A. Guz


Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/wizytacja-kanoniczna-bp-ryszarda-kasyny-w-parafii-pw-trojcy-swietej-w-suleczynie/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *