Tydzień Laudato si’ pod hasłem „Słuchając i idąc razem”

Tydzień Laudato si’ (22-29 maja) to inicjatywa watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, upamiętniająca opublikowanie encykliki Laudato si’ Papieża Franciszka, a przede wszystkim zaproszenie do wcielenia jej przesłania w życie nasze i naszych wspólnot parafialnych. Jako ludzie wierzący chcemy w szczególny sposób budować wrażliwość na “wołanie ziemi i krzyk ubogich” oraz przyczynić się do rozwiązania złożonego kryzysu społeczno-ekologicznego naszych czasów.

REKLAMA


Do udziału w Tygodniu Laudato si’ w niedzielę 22 maja 2022 w trakcie nabożeństwa Anioł Pański zaprosi nas Ojciec Święty. Jako Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska chcemy na to zaproszenie odpowiedzieć i zachęcić wiernych do podjęcia w tym czasie refleksji, modlitwy i działania na rzecz naszego wspólnego domu.

Aby umożliwić uczestnictwo w przeżyciu Tygodnia Laudato si’ w duchowej łączności z katolikami na całym świecie, przygotowaliśmy specjalną modlitwę oraz refleksję, które można włączyć w nabożeństwo na zewnątrz lub modlitwę w czasie Mszy Świętej w niedzielę 29 maja 2022 (lub w innym dniu podczas Tygodnia Laudato si’).

Ponadto zapraszamy do dołączenia do programu Zielone Parafie objętego patronatem Konferencji Episkopatu Polski. W programie Zielone Parafie w praktyczny sposób realizujemy nauczanie Kościoła o ekologii integralnej. Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie www.zieloneparafie.pl.

Wszystkie parafie, które włączą się w obchody Tygodnia Laudato si’ zachęcamy do zrobienia zdjęcia lub krótkiej relacji słownej i przesłania ich na adres email lsm.polska@livelaudatosi.org. Pokażmy, jak wspólnie podejmujemy troskę o stworzenie w duchu chrześcijańskiej ekologii integralnej.

Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska

>>Modlitwa


Źródło: https://episkopat.pl/22-29-maja-tydzien-laudato-si-pod-haslem-sluchajac-i-idac-razem/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *