Październik – miesiąc różańca

Różaniec to potężna broń przeciwko działaniom złego ducha. Do jego odmawiania zachęcała Matka Boża podczas objawień w Fatimie. W roku ich 100. rocznicy szczególnie powinniśmy sięgnąć po tą piękną modlitwę. 

REKLAMA

“Odmawiajcie różaniec”
Podczas każdego z sześciu objawień w Fatimie Maryja powtarzała te proste słowa prosząc młodych pasterzy o modlitwę za nawrócenie świata. Apel Matki Bożej świadczy o wielkiej mocy jaka płynie z odmawiania różańca. Jednocześnie podkreślała wagę codziennej konsekwencji, wytrwałości i systematyczności.

Modlitwę różańcową powinien znać każdy prawdziwie wierzący człowiek. Jest ona bardzo prosta i przejrzysta, łatwa do zapamiętania. Właśnie z tej prostoty wypływa prawdziwa głębia gorliwości wiary ludzi, którzy ją odmawiają.

Różaniec do granic
W tym roku w Święto Matki Bożej Różańcowej (7 października) na granicach naszego kraju rozbrzmią słowa modlitwy różańcowej. Będziemy modlić się o Boże łaski dla Polski, Europy oraz pokój dla całego świata. Organizatorzy wydarzenia zachęcają wszystkich by przybyli w miejsca wyznaczone przez diecezje, w których będą odbywać się nabożeństwa.

PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC”
W kościołach „stacyjnych” (wyznaczonych przez diecezje)
10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 Eucharystia
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.

Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski
14.00 Modlitwa różańcowa
15.30 Modlitwa na zakończenie

Więcej informacji na stronie internetowej Różaniec do granic

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *