“Wiedźmin” w teatrze

To była długo wyczekiwana premiera! Nie bez przyczyny – 15 września po raz pierwszy na świecie na deskach teatru wystawiono musical na podstawie najpopularniejszego polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego pt. “Wiedźmin”.

REKLAMA

Reżyserem spektaklu jest Wojciech Kościelniak, który dokonał też scenicznej adaptacji powieści. Najnowsza produkcja Teatru Muzycznego w Gdyni to nie tylko pierwszy musical oparty na bestsellerowej powieści Andrzeja Sapkowskiego, ale też pierwsze przedstawienie teatralne przygotowane w oparciu o tę prozę. Scenariusz musicalu powstał na podstawie pięciu opowiadań pisarza: “Miecz przeznaczenia”, “Kwestia ceny”, “Ostatnie życzenie”, “Coś więcej” i “Okruch lodu”.

Głównym bohaterem musicalu jest Gerald z Rivii, wiedźmin, mutant, który za pomocą nadludzkich umiejętności broni ludzi przed potworami. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie. Na podstawie książek Sapkowskiego powstał już komiks, nakręcono film, serial, a także stworzono popularne i nagradzane na całym świecie gry komputerowe.

Musical został przygotowany z wielkim rozmachem – w realizację pojedynczego spektaklu zaangażowanych jest około 100 osób. W rolę Geralta z Rivii wciela się na zmianę dwóch aktorów – Krzysztof Kowalski oraz Modest Ruciński.

tekst: Maja Przeperska

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *