Apel przewodniczącego Episkopatu o pomoc dla Meksyku (KAI)

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, apeluje o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku. Hierarcha zapowiada, że 1 października – lub w inną niedzielę wyznaczoną w diecezji – w Kościele w Polsce odbędzie się Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku -„Kościół w Polsce dla Meksyku”.

REKLAMA

Przewodniczący Episkopatu poinformował, że o pomoc do Kościoła w Polsce, zwróciła się Konferencja Episkopatu Meksyku. W kraju tym doszło we wrześniu do potężnych trzęsień ziemi, w których zginęło co najmniej 400 osób, a tysiące zostało rannych, pozbawionych domów i mieszkań oraz środków do życia.

 
Hierarcha zapowiedział, że 1 października – lub w inną niedzielę wyznaczoną w diecezji – w Kościele w Polsce odbędzie się Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku -„Kościół w Polsce dla Meksyku”. Wezwał do modlitwy podczas Mszy świętych we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w rodzinach oraz domach zakonnych. „Proszę o modlitwę prywatną i wspólnotową podczas październikowych nabożeństw różańcowych” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.
Dodał, że pomoc materialną można przekazywać za pośrednictwem Caritas Polska, wysyłając SMS z hasłem MEKSYK pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT), włączając się w organizowane w przed kościołami zbiórki ofiar, bądź dokonując bezpośrednich wpłat na konto Caritas Polska lub Caritas diecezjalnych – z dopiskiem MEKSYK. Potrzebne dane można odnaleźć na stronie www.caritas.pl.
 
Podczas Dnia Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – „Kościół w Polsce dla Meksyku” do modlitwy wiernych odmawianej w czasie Mszy św. zostanie dołączone wezwanie: „Módlmy się za ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku, prosząc Boga o potrzebną pomoc dla poszkodowanych, o pociechę dla tych, którzy stracili swoich bliskich oraz o życie wieczne dla zmarłych. Ciebie prosimy…”
 
Na zakończenie metropolita poznański, jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, serdecznie podziękował wszystkim Polakom za dotychczas hojnie okazywane wsparcie.

Katolicka Agencja Informacyjna 

fot.: episkopat.pl

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *