8-14 maja: 59. Tydzień modlitw o powołania

Niedziela Dobrego Pasterza, która w tym roku przypada 8 maja, rozpoczyna 59. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego [8-14 maja]. W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

REKLAMA


IV Niedziela Wielkanocna w Kościele katolickim obchodzona jest jako dzień szczególnej modlitwy o powołania do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Podczas Mszy św. czytany jest fragment Ewangelii według św. Jana, w której Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10).

Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Jak co roku do parafii trafiły przygotowane specjalnie na ten czas materiały duszpasterskie. „Niech nasza gorliwa modlitwa i wspólna troska o wsparcie każdego, kogo Bóg powołuje do służby we wspólnocie Kościoła, przyczynią się do obfitych owoców tegorocznego Tygodnia Modlitw o powołania” – napisał we wprowadzeniu do nich bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań.

Z danych zebranych w styczniu br. przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań wynika, że we wszystkich seminariach duchownych w Polsce (diecezjalnych i zakonnych) przygotowuje się do kapłaństwa 2177 kleryków.

BP KEP

Papieskie orędzie na 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania


Źródło: https://episkopat.pl/8-14-maja-59-tydzien-modlitw-o-powolania-do-kaplanstwa-i-zycia-konsekrowanego/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *