„Nierozerwalność małżeństwa – studium upadku wartości”

„Nierozerwalność małżeństwa – studium upadku wartości” – to tytuł konferencji, która odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia o godz. 18:00. Organizatorem jest Centrum Życia i Rodziny. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Spotkanie będzie też transmitowane online.

REKLAMA

Oficjalne statystyki wskazują, że średnio co trzecie małżeństwo zawierane w Polsce rozpada się. Jeszcze bardziej dramatyczna sytuacja ma miejsce w Warszawie, gdzie statystycznie w co drugim małżeństwie dochodzi do rozwodu. Ten bardzo niepokojący trend wciąż się rozwija i prowadzi do pogłębiającego się kryzysu w rodzinach.

Jak to się stało, że tak wielu małżonków, pomimo tego, że ślubowała sobie dozgonną miłość i wierność, decyduje się na rozwód? Organizatorzy podkreślają, że konferencja „Nierozerwalność małżeństwa – studium upadku wartości” ma pobudzić do refleksji nad falą rozwodów i pozwolić sformułować wnioski, które dotrą do osób pomagających narzeczonym w przygotowaniu do małżeństwa, do ośrodków wspomagających małżeństwa „w kryzysie”, jak również do odpowiedzialnych za prawo rodzinne.

W gronie prelegentów konferencji poświęconej „upadkowi nierozerwalności małżeństwa” znajdują się:
– psycholog Bogna Białecka, która wyjaśni, jakie zmiany zachodzą w myśleniu człowieka, który wczoraj ślubował wierność i dozgonność, a dziś podejmuje decyzję o porzuceniu małżonka;
– red. Paweł Chmielewski z PCh24.pl, który wskaże, jaki wpływ na rozumienie nierozerwalności mają ostatnie wydarzenia z życia Kościoła;
– Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, który opowie, jak zmienia się społeczna percepcja rozwodów i co sprawia, że są coraz bardziej akceptowane.

Konferencja „Nierozerwalność małżeństwa – studium upadku wartości” odbędzie się 28 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w Domu Pielgrzyma Amicus przy ul. Hozjusza 2 w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Spotkanie będzie też transmitowane w mediach społecznościowych.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajduje się na stronie organizatora – TUTAJ. Tam też znajduje się informacja i link do transmisji online.


Źródło:
https://czir.org/nierozerwalnosc-malzenstwa-studium-upadku-wartosci/
https://www.ekai.pl/konferencja-nierozerwalnosc-malzenstwa-studium-upadku-wartosci/
Fot. czir.org


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *