Dodatek: Pielgrzym Plus z okazji peregrynacji figury MB Fatimskiej

Już niedługo w naszej diecezji będziemy przeżywać uroczystości związane z peregrynacją kopii figury Matki Bożej Fatimskiej. Z tej okazji nasza redakcja przygotowała wydanie specjalne “Pielgrzyma” w całości poświęcone kultowi Maryi. Razem z dodatkiem dostępne do sprzedaży będą płyta i okolicznościowy śpiewnik.W numerze znajdziecie Państwo artykuł księdza Sławomira Kunki o maryjnych objawieniach w Fatimie, ich genezie oraz przesłaniu, jakie niosą dla całego świata. W tekście została podkreślona waga prostoty i pokory, które są przymiotami ludzi wybieranych przez Boga. Poruszony został również temat licznych nawróceń i nadziei dla grzeszników, jakie dają im obietnice Matki Bożej z Fatimy. 

REKLAMA

Czytaj więcej: Peregrynacja figury MB Fatimskiej w diecezji pelplińskiej

W “Pielgrzymie Plus” znajdziecie także homilię wygłoszoną przez papieża Franciszka podczas Mszy Świętej z obrzędem kanonizacji błogosławionego rodzeństwa pastuszków oraz homilię Jana Pawła II również z Fatimy, w którym porusza zagadnienie “światła, które płonie, ale nie pali”.

Ksiądz Leszek Smoliński opisuje w swoim artykule kult maryjny, jaki ma miejsce na terenach naszego kraju oraz rolę Polski i Polaków w krzewieniu dobrej nowiny o działalności Matki Bożej na ziemi.

Czytaj więcej: Odpust w Piasecznie 2017

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *