Pelplińscy seminarzyści w Zambii

Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie wyruszyli na staż misyjny do Zambii. Dwóch alumnów: Andrzej Patrzykąt i Krzysztof Górny udało się do parafii pw. Christ the Redeemer w Makeni w Lusace oraz parafii pw. Mother of the Church w Kazimva.

REKLAMA

Misyjną przygodę rozpoczęli dnia 17 lipca i zakończą dnia 27 sierpnia. Przez sześć tygodni odwiedzili placówki misyjne w: Mpanshya, Mandevu, Livingstone, Kasisi, Namalundu. Alumni przebywali również m.in. w Zgromadzeniu Sióstr Boromeuszek w Mpanshyi i ośrodku medycznym, gdzie Siostry otaczają opieką medyczną ludność mieszkającą w promieniu 200 km od szpitala. W Lusace alumni przyjrzeli się pracy Domu Opatrzności Bożej, w którym oprócz 20 osób starszych mieszka 13 osieroconych lub bezdomnych dzieci. 

Podczas swojego pobytu w Afryce podejmują się również wielu zadań z zakresu pracy duszpasterskiej w parafiach. Koordynują działalność tamtejszych wspólnot oraz integrują się z parafianami. Bez wątpienia doświadczenie zdobyte na stażu w Zambii pomoże im kreować swoją kapłańską przyszłość.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *