Zniszczenia po burzy w Borach Tucholskich

Z powodu anomalii pogodowych, jakie wystąpiły w nocy z piątku na sobotę spora część mieszkańców naszej diecezji poniosła olbrzymie straty. Największe spustoszenie żywioł siał w lasach należących do kompleksu Borów Tucholskich w południowo-zachodniej części diecezji pelplińskiej. 

REKLAMA

Wczoraj, 15 sierpnia Premier RP Beata Szydło wraz z towarzyszącymi jej ministrami odwiedziła miejscowość Rytel, która poważnie ucierpiała na skutek orkany, który przeszedł przez Pomorze. Władze naszego państwa zaoferowały przekazanie środków materialnych oraz zaapelowały do wszystkich o pomoc w “wielkim sprzątaniu” po katastrofie. 

Mieszkańcy okolicznych miejscowości nie czekali długo z niesieniem swojego wsparcia. Wielu z nich od kilku dni pomaga strażakom oraz przybyłym wczoraj siłom zbrojnym w naprawieniu powstałych szkód. W mediach społeczniościowych powstało wiele spontanicznych zbiórek pieniędzy. W najbliższą niedzielę w kościołach na terenie całej diecezji pelplińskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. 

Słowa do diecezjan skierował bp pelpliński Ryszard Kasyna prosząc o wsparcie i zapewniając o modlitwie.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *