Krajobraz po burzy

W dużej części naszego kraju, również na Pomorzu pogoda w nocy z piątku na sobotę obfitowała w intensywne opady deszczu, wiatr oraz burze. Nawałnica trwała aż do rana i przemieszczała się z zachodu na wschodnie tereny województwa. Straż pożarna poinformowała, że na skutek burz zginęły trzy osoby, a dwie zostały ranne.

REKLAMA

Strażacy w powiecie starogardzkim do tej pory podejmowali 120 interwencji, podobna sytuacja ma miejsce w okolicach Tczewa. W rejonach Kościerzyny straż pożarna interweniowała około 300 razy. 

W miejscowości Recice, w gminie Osiek podczas wichury został powalony słup energetyczny. Kable zwisały kilka metrów nad jezdnią. Akcja trwała około 3 godzin.
Burza siała spustoszenie również w powiecie kartuskim. Najbardziej dotknęła gminy Sierakowice i Sulęczyno.
Sparaliżowana została również komunikacja kolejowa. Wiele pociągów ma bardzo dużo opóźnienia. Jest to spowodowane tym, że uszkodzona została trakcja na trasie do Szczecina.
Silna burza przeszła w sobotę również w powiecie malborskim. Tam obyło się jednak bez większych zniszczeń.

Według synoptyków przez następne kilka dni istnieje duże prawdopodobieństwo na pojawienie się burzy. W internecie funkcjonują specjalnie witryny, na których można śledzić na bieżąco, w którym miejscu pojawiają się anomalie.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *