Bp Ryszard Kasyna o pielgrzymce na Jasną Górę

Niedługo po raz kolejny tłumy pątników z diecezji pelplińskiej wyruszy w pielgrzymi szlak ku Jasnej Góry. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna skierował do wszystkich wiernych zaproszenie do udziału w tym radosnym wydarzeniu.

REKLAMA

Drodzy Diecezjanie!
 
W najbliższy piątek, 28 sierpnia wyruszy z Lęborka pierwsza grupa pielgrzymów pieszych na Jasną Górę. W kolejnych dniach siedem następnych grup z naszej diecezji:      z Bytowa, Kartuz, Kościerzyny, Tczewa, Chojnic, Starogardu Gdańskiego i Świecia, rozpocznie pielgrzymią drogę do tronu Matki Bożej w Częstochowie. 
 
W czasie tegorocznej pielgrzymki, której hasłem są słowa „Idźcie i głoście”, będziemy się modlić o Ducha Świętego i Jego dary dla Kościoła, Ojczyzny naszej, dla wszystkich wierzących. Pragniemy polecać  Bogu szczególnie tych, którzy podczas pielgrzymki podejmują ważne decyzje, rozstrzygające o wyborze życiowej drogi, w tym również drogi powołania kapłańskiego i zakonnego.
 
Zachęcam Was Siostry i Bracia, młodzież oraz osoby dorosłe do uczestnictwa w tym pięknym i duchowym wydarzeniu. Nie bójcie się wyruszyć na pielgrzymi szlak! Jest jeszcze czas, aby podjąć decyzję i zapisać się u Księdza Proboszcza lub w wyznaczonych miejscach, by przeżyć te niezwykłe rekolekcje w drodze. 
 
Tych Diecezjan, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak fizycznie: osoby zajęte pracą, a szczególnie chorych, osoby w podeszłym wieku, zapraszam do duchowej łączności z pielgrzymami, poprzez modlitwę oraz za pośrednictwem diecezjalnego Radia Głos. 
 
W 100 rocznicę objawień w Fatimie i 300 rocznicę koronacji cudownego obrazu jasnogórskiego, niech radość pielgrzymowania będzie naszą odpowiedzią na miłość  i opiekę, której każdego dnia doświadczamy od naszej Najlepszej Matki. 
 
Organizatorom pielgrzymki, a zwłaszcza Księżom Przewodnikom, już dzisiaj dziękuję za trud kapłańskiego posługiwania. Wszystkim uczestnikom XXVI Pieszej Pielgrzymki Pelplińskiej na Jasną Górę udzielam pasterskiego błogosławieństwa:  w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
 
 + Wasz Biskup  Ryszard
Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *