Młodzi Polacy pomogą budować szkołę w Tajlandii (KAI)

13-osobowa grupa polskiej młodzieży jedzie do Tajlandii, gdzie pomoże budować szkołę na północy kraju w pobliżu miasta Chiang Rai.

REKLAMA

Dwutygodniowa pielgrzymka do Tajlandii, to pomysł arcybiskupa Luksemburga Jean-Claude Hollericha, który od wielu lat towarzyszy młodym ludziom, zapraszając ich nie tylko do wspólnej modlitwy, ale też podróży i podejmowania różnych wyzwań. Związanych m.in. z pracą wolontariacką na terenach misyjnych.
 
Ordynariusz luksemburski zainicjował wspólne wyjazdy wakacyjne z młodzieżą w 2011 r. po otrzymaniu sakry biskupiej. Do tej pory dwukrotnie zabierał młodych ludzi na wolontariaty w Tajlandii, na wspólną pielgrzymkę do Asyżu i dwukrotnie na Światowe Dni Młodzieży: do Rio de Janeiro w 2013 r. i do Krakowa w lipcu ubiegłego roku.
 
W tegorocznej podróży, która potrwa od 3 do 19 sierpnia, bierze udział 135 osób – oprócz młodzieży luksemburskiej, także rówieśnicy z Hiszpanii i Irlandii oraz Polski: 13-osobowa grupa z miejscowości Łazany i z Wrocławia, gdzie pielgrzymi z Luksemburga gościli podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Zaproszenie Polaków do udziału we wspólnej wyprawie, to podziękowanie za serdeczne przyjęcie podczas ubiegłorocznego zlotu młodzieży i jedna z form współpracy nawiązanej po zakończeniu spotkania młodych w Krakowie.
 
W programie wyjazdu przewidziano m.in. pomoc w budowie szkoły na północy kraju w pobliżu miasta Chiang Rai. W tę pracę abp Hollerich chce włączyć się wspólnie z młodzieżą, a sam projekt jest odpowiedzią na wielkie potrzeby młodzieży z tego regionu kraju. Ponadto, uczestnicy pielgrzymki będą spotykać się z mieszkańcami Tajlandii, zwiedzać różne rejony kraju i wspólnie rozważać papieską encyklikę „Laudato Si„.
 
– Poprzez to zaproszenie abp Hollerich chce pomóc młodym ludziom zbliżyć się do Boga i do siebie nawzajem – wyjaśnia ks. Piort Sass z Luksemburga, który pomaga w organizacji wyjazdu.
 
Podczas dwutygodniowego pobytu w Tajlandii pielgrzymi odwiedzą, m.in. miasta Chiang Rai i Chiang Mai na północy kraju. Odwiedzą także miejscowości zamieszkiwane przez rdzenne plemiona i spotkają się z młodzieżą z Tajlandii, dla której ma być przeznaczona szkoła, w budowę której włączą się podczas pobytu.

/KAI/

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *