Zakończył się Festiwal Piosenki Religijnej w Tucholi

W miniony weekend w Tucholi Rudzkim Moście odbył się XXIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej.

REKLAMA

W zmaganiach konkursowych uczestniczyli zarówno soliści, jak i duety oraz zespoły – w tym schole parafialne. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni zaprezentowali swój talent na scenie amfiteatru w Tucholi Rudzkim Moście.

Główne trofeum festiwalu – Grand Prix – jury przyznało Monice Przybysz z Koronowa. Pani Monika najwyższe laury konkursu zdobyła również w roku ubiegłym. W nagrodę pojechała na zaproszenie posła Tadeusza Zwiefki do Brukseli. W tym roku Parlament Europejski zwiedzi laureatka I miejsca w rywalizacji młodzieżowej – Martyna Narloch z Parafii p.w. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście.

Zwieńczeniem tegorocznej rywalizacji, która odbywała się pod hasłem „Idźcie i głoście”, był koncert chrześcijańskiej młodzieży z Półwyspu Arabskiego – z Ziemi Świętej.

Jak informują organizatorzy, celem festiwalu jest popularyzacja piosenki religijnej oraz wartości chrześcijańskich, a przede wszystkim miłości Boga i człowieka. Muzyka religijna jest przedstawiana jako szczególny rodzaj modlitwy.

Swoją wieloletnią tradycję festiwal zawdzięcza organizatorom, czyli Parafii Opatrzności Bożej w Tucholi – Rudzkim Moście i Tucholskiemu Ośrodkowi Kultury, oraz przyjaciołom, którzy od lat nieprzerwanie wspierają konkurs. Wśród patronów honorowych tegorocznej edycji festiwalu znaleźli się: Jego Ekscelencja Biskup Pelpliński – Ryszard Kasyna, Europoseł Tadeusz Zwiefka, Senator RP Andrzej Kobiak, Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski oraz Starosta Tucholi Michał Mróz.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *