Przystań – Warsztaty dla Duszy’17

W miniony weekend w Pelplinie odbyła się V edycja katolickiego wydarzenia “Przystań – Warsztaty dla Duszy”, która przez trzy dni zgromadziła w dawnym kompleksie cysterskim warsztatowiczów z diecezji pelplińskiej. 

REKLAMA

Uczestnicy wydarzenia od czwartku przygotowywali się pod okiem prowadzących warsztaty do dnia centralnego, który oficjalnie rozpoczął się na Górze Jana Pawła II usytuowanej za Pelplinem. Następnie wszyscy przeszli do Katedry na adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. dr. Wojciech Niemczewski. W kościele rozbrzmiało świadectwo nawróconej wiedźmy, która opowiedziała zebranym o swoich doświadczeniach związanych z działaniem szatana. 

Kolejnym elementem sobotniego świętowania na “Przystani” była prezentacja osiągnięć grup warsztatowych. O godzinie 18.00 miała miejsce Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Ordynariusza diecezji pelplińskiej Bp Ryszarda Kasynę. Po Eucharystii zgromadzeni uczestniczyli w koncercie ewangelizacyjnym zespołów Nieboskłonni oraz Na Cały Głos pod dyrekcją Gabi Gąsior oraz Karoliny Kornas. 

Organizatorzy zapowiedzieli, że następna edycja tego wydarzenia będzie miała miejsce w ostatni weekend roku szkolnego, a w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości tytuł “Przystani 2018” będzie nawiązywać do pojęcia “ojczyzny”.

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *