Donald Trump na pierwszej audiencji u papieża

W środę 24 maja 2017 papież Franciszek pierwszy raz ugościł nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, który od stycznia tego roku urzęduje w Białym Domu. Audiencja odbyła się w ramach wizyty Trumpa w Europie, podczas której prezydent USA brał udział w szczycie NATO w Brukseli.


Ojciec Święty odbył z Trumpem prywatną rozmowę, która trwała około pół godziny. Watykan w oficjalnym komunikacie wymienił jako główne tematy rozmowy stabilizację złej sytuacji na Bliskim Wschodzie, osiąganie pokoju w drodze dyplomacji, w ramach której należy wyszczególnić przede wszystkim negocjacje oraz obronę życia.

REKLAMA

W oświadczeniu zostały poddane podkreśleniu “dobre i serdeczne relacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Stolicą Apostolską” oraz “zadowolenie z wspólnego zaangażowania na rzecz życia i wolności religii oraz sumienia”. Wyrażono także chęć pomocy chrześcijanom znajdującym się w trudnej sytuacji z powodu prześladowań religijnych.

Podczas wizyty papież Franciszek spotkał się także z rodziną Donalda Trumpa: z żoną Melanią oraz córką Ivanką i jej mężem Jaredem Kushnerem. Spotkaniu towarzyszyło podziwianie przez delegację amerykańską dzieł sztuki zgromadzonych w pałacu apostolskim oraz zwiedzanie kaplicy sykstyńskiej. Prezydentowi towarzyszyli również przedstawiciele jego administracji na czele z Sekretarzem Stanu USA, Rexem Tillersonem

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *