Orędzie Wielkanocne źródłem pocieszenia

O nadziei, cierpieniu w którym nigdy nie pozostajemy sami, ofierze za każde zło popełnione przez ludzi oraz ufności, jaką każdy człowiek powinien pokładać w Bogu Stwórcy pisze w wielkanocnym liście do polskich parafii rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ks. prof. Mirosław Kalinowski.

REKLAMA


Nawiązując do wojny w Ukrainie, duchowny zwraca uwagę na pełną odpowiedzialności i zrozumienia postawę Polaków wobec uchodźców. Zwraca uwagę, że to z nimi będziemy przeżywali Wielkanoc, więc rola nadziei pokładanej w zmartwychwstałym Chrystusie, nabiera szczególnego znaczenia.

– Gdy w obecnym trudnym czasie jesteśmy zanurzeni w nadmiarze cierpienia, trzeba brać wzór z Chrystusa, pokładającego niezawodną nadzieję w Bogu Ojcu – podkreśla ks. prof. Kalinowski.

Rektor KUL mówi również o ważnej roli katolickiego uniwersytetu, którego pracownicy oraz studenci są powołani do bycia na co dzień świadkami nadziei radosnej, wykraczającej poza doczesną niesprawiedliwość, cierpienie, smutek i bezradność, ukazującej perspektywę życia w przyjaźni z Bogiem jako źródłem prawdziwego i wiecznego szczęścia.

– Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest świadomy roli dawcy nadziei i usiłuje ją spełniać od ponad stu lat w różnych okolicznościach ludzkiego życia – włącznie z czasem epidemii, rządów totalitarnych czy wojny – przypomina rektor uczelni.

Ks. prof. Kalinowski zwraca uwagę, że podobnie jak w tych trudnych momentach w historii kraju, tak i teraz KUL nie pozostał obojętny na wydarzenia w Ukrainie, a przede wszystkim na potrzeby drugiego człowieka. – W obecnej sytuacji wojny w Ukrainie, staramy się nieść nadzieję poprzez przyjmowanie uchodźców do domów akademickich, jakimi dysponuje nasza uczelnia, organizujemy pomoc materialną, wysyłamy transporty z darami do miejscowości, gdzie toczy się wojna – zaznacza rektor KUL.

Duchowny ocenia, że działania te nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie, które dociera na uniwersytet od wielu ludzi z Polski oraz z zagranicy. Wyraża przy tym wdzięczność za tę wrażliwość, ofiarność i niesienie nadziei. Ksiądz rektor zachęca jednocześnie do dalszej modlitwy o rozwój uniwersytetu, a – w tym czasie – przede wszystkim o pokój na świecie.


Źródło: https://www.ekai.pl/rektor-kul-na-wielkanoc-wobec-powrotu-demonow-wojny-oredzie-wielkanocne-jest-zrodlem-pocieszenia/
Fot. Facebook.com/KULlublin


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *