Papieska wizyta w Libanie 12 i 13 czerwca 2022 r.

Papież Franciszek odwiedzi Liban w dniach 12 i 13 czerwca – podaje libańska Narodowa Agencja Informacyjna. Data ta ma być podobno zawarta w liście skierowanym przez watykańskiego sekretarza ds. stosunków z państwami, abp. Paula Richarda Gallaghera do przewodniczącego libańskiego parlamentu Nabiha Berry’ego.

REKLAMA


Stolica Apostolska nie podała jednak jeszcze oficjalnych dat. W ubiegłym tygodniu zwierzchnik Kościoła maronickiego, kardynał Bechara Rai potwierdził, że Ojciec Święty przybędzie w czerwcu, nie podając jednak dokładnej daty. Prezydent Michel Aoun również o tym wspomniał, ale Watykan złagodził tę zapowiedź, wskazując, że jest to „możliwość, która jest analizowana”. Jeśli daty te zostaną potwierdzone, wizyta Papieża nastąpi niecały miesiąc po planowanych na 15 maja wyborach parlamentarnych.

Franciszek będzie trzecim papieżem, który odwiedzi Liban od zakończenia wojny domowej w 1990 roku. We wrześniu 2012 roku Benedykt XVI wezwał z pałacu Baabda, by Liban był przykładem współistnienia dla wszystkich krajów. Piętnaście lat wcześniej, w maju 1997 r., św. Jan Paweł II, ojciec słynnego hasła „Liban to więcej niż kraj, to przesłanie”, złożył pamiętną wizytę w Kraju Cedrów.


Źródło: https://www.ekai.pl/papieska-wizyta-w-libanie-12-i-13-czerwca/
Fot. Andrew Medichini/Associated Press/East News


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *