Msza Wieczerzy Pańskiej w więzieniu w Civitavecchia

Przed nami najważniejsze dni w roku dla katolików. Wielki Czwartek rozpoczyna czas Triduum Paschalnego i przygotowanie do najważniejszych świąt – Zmartwychwstania Pańskiego. Wieczorem w kościołach na całym świecie sprawowane są Msze Wieczerzy Pańskiej. Na jej odprawienie Papież Franciszek wybrał w tym roku kolejne więzienie, tym razem w Civitavecchia.

REKLAMA


 „Jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu za to, że kolejny raz udaje się na peryferie egzystencjalne skąd wysyła światu przesłanie nadziei i bliskości” – mówi ks. Raffaele Grimaldi, inspektor kapelanów więziennych we Włoszech. Przypomina, że gest umycia dwunastu więźniom stóp, które chodziły ścieżkami przemocy i deptały prawa niewinnych, jest pokornym, ale dla wielu niezrozumiałym, wręcz skandalicznym wyrazem uniżenia Jezusa, który pochylił się nad naszą słabością i ubóstwem.  Ks. Grimaldi wskazuje, że biorąc pod uwagę wiek i coraz bardziej widoczne problemy zdrowotne Franciszka, jego wizyta jest tym cenniejsza dla więźniów i strażników. „Poruszające jest to, że mimo trudności Papież wciąż wychodzi na wyboiste ścieżki życia, niosąc światu Boże Miłosierdzie” – mówi ks. Grimaldi.

W zakładzie karnym w Civitavecchia osadzonych jest obecnie ok. 500 więźniów. Ostatnim z papieży, który odwiedził to miejsce był św. Jan Paweł II w 1987 roku.  

Vatican News


Źródło: https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2022-04/papieska-msza-wieczerzy-panskiej-w-wiezieniu-w-civitavecchia.html


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *