Ogólnopolskie konsultacje synodalne na poziomie parafii

9 kwietnia 2022 r. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbyło się spotkanie, na które zaproszono osoby zaangażowane w trwający w Kościele Synod o Synodalności na poziomie parafialnym.

REKLAMA


Naszą diecezję reprezentowała Beata Hinz z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku. Oto w jaki sposób relacjonuje to wydarzenie:
Obecni byli przedstawiciele 15 polskich diecezji. Spotkanie prowadził ks. dr Wojciech Sadłoń, dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. W pierwszej części spotkania zebrani przedstawiali się i mówili o tym, co dla nich jest najważniejsze w trwającym synodzie. Po wspólnej Eucharystii prof. Aleksander Bańka – delegat Kościoła w Polsce na otwarcie procesu synodalnego w Rzymie wygłosił konferencję na temat synodu i jego oczekiwanych owoców – m.in. nauczenia się dialogu, słuchania siebie nawzajem ludzi Kościoła. Kolejną częścią spotkania była praca w grupach, rozmawiano o tym, co ujawnił synod w temacie roli świeckich w Kościele, w temacie biskupów, księży i osób konsekrowanych oraz w temacie młodzieży.
Spotkanie przebiegało w atmosferze nadziei i troski o Kościół, było okazją do wymiany doświadczeń, poznania się ludzi z różnych stron Polski zaangażowanych w życie Kościoła. Panuje ogólne przekonanie, że to, co zostało zainicjowane w parafiach w związku z synodem powinno dalej trwać. I służyć umacnianiu jedności Kościoła i prowadzeniu ludzi na spotkanie z Chrystusem.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9699-synod-konsultacje-ogolnopolskie-w-gronie-liderow-parafialnych


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *