„Dzień Świętości Życia” w skórowskiej parafii

W kościele filialnym pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Potęgowie dnia 24 marca 2022 r. o godz. 17:30 z racji Narodowego Dnia Życia przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego gościliśmy w naszej skórowskiej parafii Panią Martę Wielgosz wraz z Panią Asią z „Fundacji Małych Stópek” ze Starogardu Gdańskiego.

REKLAMA


Pani Marta opowiedziała młodzieży – kandydatom do Bierzmowania oraz parafialnej grupie młodzieży KSM – i wszystkim pozostałym zebranym w kościele parafianom, w jaki sposób Fundacja realizuje swoje cele oraz przedstawiła tę szczególną misję ochrony życia i pomocy materialnej i duchowej matkom będącym w trudnych życiowych sytuacjach, które spodziewają się narodzin dziecka. W przededniu Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, dzięki Pani Marcie, była okazja wysłuchania i zrozumienia tematu adopcji dziecka poczętego i nienarodzonego. Nazajutrz 25 marca w kościołach w Skórowie i Potęgowie na Mszach świętych po raz pierwszy w historii parafii kilka osób podjęło przyrzeczenia duchowej adopcji.
Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym Gościom za obecność w parafii, osobiste świadectwo wiary w Chrystusa, przede wszystkim w odniesieniu do obrony życia ludzkiego. Cieszymy się i mamy nadzieję, że dzięki tej prelekcji, szczególnie wśród młodzieży, będzie przynosiło w czasie Bogu wiadomym piękne owoce.                                                  

xzsk


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/dzien-swietosci-zycia-w-skorowskiej-parafii/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *