Spotkanie Dziekanów, Kolegium Konsultorów i Rady Kapłańskiej

21 marca 2022 r. w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie odbyło się cykliczne spotkanie Kolegium Konsultorów, Rady Kapłańskiej oraz księży dziekanów diecezji pelplińskiej. Posiedzenie prowadził biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Na spotkaniu, które odbywa się dwa razy w roku omawiano bieżące sprawy Kościoła powszechnego, w Polsce oraz w diecezji pod kątem wyzwań duszpasterskich.

REKLAMA


Konferencja, której przewodniczył biskup pelpliński Ryszard Kasyna, rozpoczęła się wspólnotową modlitwą brewiarzową.

Tradycyjne spotkanie było poświęcone bieżącej pracy duszpasterskiej i aktualnym tematom i zagadnieniom poświęconym życiu Kościoła w Polsce i w diecezji pelplińskiej.

Biskup Pelpliński przypomniał obecnym księżom, że warto zaangażować się w ochronę życia dziecka nienarodzonego w związku z nadchodzącą uroczystością Zwiastowania Pańskiego; podziękował również za obecność księży na dniu pokutnym w Środę Popielcową w Pelplinie, a także nawiązał do tragedii wojny w Ukrainie oraz problemu związanego z migracją Ukraińców do Polski. Biskup diecezjalny nakreślił także zagadnienia i stanowiska jakie zostały przedstawione przez Biskupów podczas ostatniego Zebrania Plenarnego KEP, które odbyło się 14-15 marca w Warszawie oraz poruszył tematy związane z wydarzeniami i sprawami dotyczącymi bezpośrednio diecezji pelplińskiej.

W czasie spotkania głos zabrali także Księża odpowiedzialni w Diecezji za poszczególne instytucje i wydziały kurialne przedstawiając obecnym aktualne sprawy i zadania.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło:

https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/spotkanie-rady-kaplanskiej-kolegium-konsultorow-i-dziekanow/

https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9630-spotkanie-kolegium-konsultorow-rady-kaplanskiej-oraz-ksiezy-dziekanow-2


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *