Ruszyła inicjatywa informacyjna #KościółPomaga

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych wiele osób, nawet przedstawicieli świata polityki i kultury, sygnalizowało, że nie dostrzega zaangażowania Kościoła w pomoc uchodźcom z Ukrainy. W odpowiedzi na to pojawiła się oddolna inicjatywa #KościółPomaga.

REKLAMA


– Inicjatywa #KościółPomaga jest odpowiedzią na pojawiające się w mediach społecznościowych wątpliwości. Chcemy pokazać, że ta pomoc ludzi Kościoła jest bardzo konkretna. Niektórzy biskupi przyjmują uchodźców do swoich domów. Udostępniane są ośrodki rekolekcyjne, seminaria duchowne, a także plebanie poszczególnych parafii – wyjaśnia w rozmowie z KAI jeden z inicjatorów akcji.

Na początku pojawiło się hasło z hasztagiem, następnie specjalne profile „Kościół pomaga” na Twitterze, Facebooku i Instagramie.

– Chcemy zachęcić użytkowników Twittera i Facebooka, aby udostępniali wpisy zawierające konkretną pomoc, którą Kościół niesie w ich okolicy. Stworzyliśmy profile społecznościowe „Kościół Pomaga”. Na nich będziemy dokumentować pomoc, jakiej udzielamy jako Kościół. Jest przygotowywana także strona internetowa, na której będziemy zbierali i publikowali każde, nawet najmniejsze działanie. Chcemy przedstawić fakty, które będzie ciężko podważyć – opowiadają inicjatorzy.

Akcję koordynuje grupa młodych osób, duchownych i świeckich, którzy chcą pozostać anonimowi – jak mówią, najważniejsi są Ci, którzy pomoc świadczą.

W planach jest też przygotowanie „mapy pomocy” – zamieszczenie na mapie Polski wszelkiego rodzaju inicjatyw, które trwają albo były zorganizowane.

Osoby, które chciałyby zgłosić inicjatywy lub włączyć się w pomoc koordynatorów akcji, mogą napisać na adres: kosciolpomaga@gmail.com


Źródło: https://www.ekai.pl/ruszyla-inicjatywa-informacyjna-kosciolpomaga/
Fot. John Schnobrich / Unsplash


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *