1 mln 100 tys zł na pomoc Ukrainie od diec. pelplińskiej

Diecezja Pelplińska uruchomiła Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Dotychczasowe zbiórki pieniężne przyniosły 1 mln 100 tysięcy złotych na pomoc Ukrainie.

REKLAMA


Jak podaje Caritas Diecezji Pelplińskiej podczas zbiórek do puszek w niedzielę 27 lutego i w środę popielcową wierni przekazali na pomoc Ukrainie 1 milion 100 tysięcy złotych. Środkami tymi dysponuje Caritas Polska pomagając Ukraińcom zarówno na miejscu walk wojennych jak i uchodźcom przybywającym do Polski.

Poza tym dla długofalowej pomocy uruchomiono w diecezji Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Będzie ono koordynowało pomoc osobom, które przybyły do Polski w wyniku wojny na Ukrainie.

W pierwszej kolejności zadbano o zakwaterowanie przybywających osób. „Za pośrednictwem formularza zbieramy aktualne informacje o możliwościach kwaterunkowych”, informuje dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej ks. kan. dr Grzegorz Weis i dodaje: „na tą chwilę mamy w naszej diecezji  500 miejsc noclegowych, które rozdysponowujemy w porozumieniu z wojewodami.  Każdy uchodźca może otrzymać pomoc żywnościową. Uruchomiliśmy również jeden transport pomocy uchodźcom. Następny TIR z żywnością i środkami medycznymi wyruszy w przyszłym tygodniu”.

Przez pelpliński Caritas opieką zostali objęci również uchodźcy z niepełnosprawnością. Centrum Pomocy pomaga rozwiązać problemy związane z integracją  i wspiera w ekonomicznym usamodzielnieniu, zwłaszcza w szukaniu pracy i przekwalifikowaniu się.


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9600-diecezja-pelplinska-przekazala-1-milion-100-tysiecy-zlotych-na-pomoc-ukrainie


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *