Apel Bp. Kasyny ws. pomocy ofiarom wojny na Ukrainie

Siostry i Bracia,
Stojąc w obliczu szaleństwa wojny na Ukrainie, odczuwamy niepokój i troskę, ale też wierzymy, że Bóg jest większy i silniejszy od zła. W naszych sercach jest solidarność i wola pomocy wobec tych, którzy cierpią w wyniku agresji i inwazji. …

REKLAMA


… W związku z powyższym proszę, aby w każdym kościele i kaplicy w diecezji pelplińskiej modlono się codziennie w intencji pokoju. Ta modlitwa niech stanie się również naszą osobistą i rodzinną.  Dzisiaj oraz w Środę Popielcową na zakończenie Mszy Świętych odśpiewamy  Suplikacje, prosząc Miłosiernego Boga o zmiłowanie oraz obronę od powietrza, głodu, ognia i wojny. Ponadto Środa Popielcowa – zgodnie z wezwaniem papieża Franciszka – niech będzie także dniem postu w intencji pokoju.

Siostry i Bracia, jestem przekonany, że w każdym z nas jest również potrzeba wyrażenia solidarności z potrzebującymi naszego wsparcia w materialny sposób. Stąd dzisiaj i w najbliższą środę po Mszach Świętych organizujemy zbiórkę do puszek na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie, a zwłaszcza dla uchodźców, którzy przybędą, szukać schronienia w Polsce. Akcję pomocy będzie koordynować Caritas diecezjalna wraz z Caritas Polska. Jako diecezja przygotowujemy się również do przeznaczenia miejsc, w których mogliby zostać przyjęci uchodźcy z Ukrainy, a ponadto wszystkie środki zebrane w ramach corocznej, wielkopostnej akcji „Skarbonka Miłosierdzia”, zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom.

Ogarniając modlitwą naszych bliźnich z Ukrainy, przeżywających pewnie najtrudniejsze chwile w życiu,  proszę raz jeszcze Was o modlitwę, zaufanie Bogu i okazanie pomocy materialnej braciom i siostrom, których dotknęła tragedia wojny.

Prosząc Pana Życia o zmiłowanie i pokój, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz biskup
+ Ryszard Kasyna


Apel Biskupa Pelplińskiego należy odczytać w najbliższą niedzielę, 27 lutego 2022 r., we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej w ramach ogłoszeń duszpasterskich. Zebrane środki należy niezwłocznie wpłacić na konto Caritas Diecezji Pelplińskiej 48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/apel-biskupa-pelplinskiego-w-sprawie-pomocy-ofiarom-wojny-na-ukrainie/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *