Watykan: konkurs na logotyp Roku Jubileuszowego 2025

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji ogłosiła konkurs na logotyp Roku Jubileuszowego, który Kościół powszechny będzie świętował w 2025 r. pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”. Konkurs jest otwarty dla wszystkich, a termin nadsyłania prac upływa 20 maja br.

REKLAMA


Zgodnie z regulaminem, logotyp powinien być: prosty i intuicyjny; unikalny, oryginalny i dotąd niepublikowany; spójny z teologicznym przesłaniem Jubileuszu; przystosowany zarówno do reprodukcji w niewielkich rozmiarach, jak i na dużych powierzchniach; przygotowany zarówno w wersji wielokolorowej, jak i czarno-białej; łatwo rozpoznawalny i odróżniający się od innych; przygotowany po łacinie, ale z możliwością przetłumaczenia na inne oficjalne języki jubileuszowych obchodów, wśród których jest także język polski.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno pojedynczy autorzy, jak i zespoły grafików. Prace należy nadsyłać online, wypełniając odpowiedni formularz i spełniając kryteria dotyczące składanego projektu, z którymi można zapoznać się TUTAJ. Na tej samej stronie znajdują się też szczegółowe informacje dotyczące konkursu, oraz omówienie hasła Roku Jubileuszowego 2025 „Pielgrzymi nadziei”. Termin nadsyłania prac upływa 20 maja br.


Źródło: https://www.ekai.pl/watykan-oglasza-konkurs-na-logotyp-roku-jubileuszowego-2025/
Fot. Theme Photos / Unsplash


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *