Znamy temat 108. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy

„Budowanie przyszłości z migrantami i uchodźcami” to temat 108. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, który będzie obchodzony w niedzielę 25 września br. – podała w komunikacie Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

REKLAMA


„Budowanie z” oznacza przede wszystkim uznanie i promowanie wkładu migrantów i uchodźców w to dzieło budowy, ponieważ tylko w ten sposób możemy zbudować świat, który zapewni warunki dla integralnego rozwoju ludzkiego wszystkich ludzi – czytamy w komunikacie.

Orędzie, podzielone na sześć podtematów, będzie analizować niektóre istotne elementy wkładu migrantów i uchodźców – rzeczywistego i potencjalnego – w społeczny, ekonomiczny, kulturowy i duchowy wzrost społeczeństw i wspólnot kościelnych.

Aby ułatwić odpowiednie przygotowanie do obchodów Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, również w tym roku Sekcja ds. Migrantów i Uchodźców Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka rozpocznie, począwszy od końca marca, kampanię informacyjną, której celem będzie pogłębienie zrozumienia tematu i podtematów Orędzia poprzez pomoce multimedialne, materiały informacyjne i refleksje teologiczne – podaje komunikat.

vaticannews / BP KEP


Źródło: https://episkopat.pl/watykan-opublikowal-temat-108-swiatowego-dnia-migranta-i-uchodzcy-25-wrzesnia/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *