Za nami diecezjalne spotkanie Szkoły Animatorów i Liderów

Dnia 5 lutego 2022 r. odbyło się diecezjalne spotkanie Szkoły Animatorów i Liderów (SZAL). W spotkaniu wzięło udział ok. 60 osób, które posługują lub chciałyby rozpocząć formację do posługi w ramach działań duszpasterskich w naszej diecezji.

REKLAMA

Ci, którzy już  od dłuższego czasu współpracują z SZAL, mieli okazję dokonać ewaluacji zrealizowanych jesienią ubiegłego roku 89 tur rekolekcji kerygmatycznych GPS dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Ci zaś, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w spotkaniu SZAL, mogli usłyszeć czym on jest i jakie oferuje ścieżki formacji i rozwoju.

Spotkanie było także czasem wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z pierwszosobotnim rozważaniem.  Wsłuchaliśmy się również w konferencję biskupa Arkadiusza Okroja, który odkrył przed uczestnikami wizję odnowy diecezji, wskazał jak jest realizowana dzisiaj oraz pokazał szanse, jakie daje nam trwający w Kościele Synod o synodalności. Ksiądz Biskup zaznaczył, że ma to być czas szczególnej troski o spotkanie człowieka z człowiekiem, które często wymaga konkretnego zaangażowania i wyzbycia się własnego egoizmu.

Idąc tą myślą, ostatnim elementem sobotniego spotkania były rozmowy synodalne. W tym celu uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy. W przedstawionych wnioskach dało się odczuć wielką miłość do Kościoła, która wyrażała się także poprzez szczerość uczestników.

Wszystkich, którzy są zainteresowani formacją w Szkole Animatorów i Liderów zapraszamy do kontaktu: szal.pelplin@gmail.com.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/diecezjalne-spotkanie-szkoly-animatorow-i-liderow/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *