Potęgowo: Orszak Trzech Króli [GALERIA ZDJĘĆ]

W uroczystość Objawienia Pańskiego dnia 6 stycznia 2022 r. o godz. 12.30 uroczystą Mszą świętą w kościele filialnym pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Potęgowie pod przewodnictwem Ks. Proboszcza Waldemara Pieleckiego rozpoczął się pierwszy w historii parafii i gminy Potęgowo Orszak Trzech Króli.

REKLAMA


W te piękne dzieło wspólnej modlitwy, w organizację orszaku oraz przemarsz z kościoła do Urzędu Gminy włączyło się bardzo wiele osób. Uczestniczyły w tym wydarzeniu dzieci i młodzież, parafianie i goście, samorządowcy, a przede wszystkim cieszymy się z obecności wielu rodzin. W czasie pochodu, na czele którego szła gwiazda, a za nią Mędrcy ze Wschodu, śpiewaliśmy kolędy oraz publicznie na ulicach Potęgowa wyrażaliśmy wiarę w Objawienie się Jezusa jako prawdziwego Boga i Człowieka. Śpiew w czasie orszaku inicjował pan organista Marcin Karczewski. Na koniec marszu Królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus oraz ofiarowali swe dary: złoto, kadzidło i mirrę. Wydarzenie na końcu uświetniły swoimi kolędowymi występami dzieci i młodzież, a każdy mógł wówczas skorzystać z gorącego posiłku i napoju.
Kierujemy naszą wdzięczność do Proboszcza parafii Skórowo Ks. dziekana Waldemara Pieleckiego, Wójta Gminy Potęgowo, Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie oraz wszystkich tych dobroczyńców, którzy przyczynili się do organizacji Orszaku Trzech Króli
i wszelakiej pomocy z nim związanej. Z wielkim utęsknieniem czekamy na kolejny Orszak,
w czasie którego znów będziemy wspólnie radować się z Objawienia Pańskiego i być razem jako wspólnota dzieci Bożych.

Ad maiorem Dei gloriam!

xzsk


Galeria zdjęć TUTAJ.


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9472-potegowo-orszak-trzech-kroli


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *