W czerwcu 26. Spotkanie Młodych nad Lednicą

Hasłem tegorocznego 26. Spotkania Młodych na Lednicą będą słowa „Na krańce świata” a odbędzie się ono 4 czerwca – ogłosili organizatorzy wydarzenia. Tym razem wspólnie z dominikanami spotkanie przygotowują Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce. Główną postacią tegorocznego spotkania będzie Apostoł Paweł.

REKLAMA


Jak co roku, oprócz przejścia przez Bramę-Rybę i wyboru Chrystusa jako przewodnika na drogach życia, wydarzenie będzie miało swoją specyfikę nawiązującą do tematu spotkania. W tym roku będzie nim Apostoł Paweł, nazywany Apostołem Narodów, który zanim zaczął głosić Ewangelię był prześladowcą chrześcijan.

Jednym z elementów spotkania będzie przejście młodych przez tunel złożony z ludzi. “Kolejne osoby będą wchodzić tam z oczami zasłoniętymi opaską, a tworzący tunel będą wypowiadać nad każdym słowa błogosławieństwa – To będzie w pewnym sensie symbolizować doświadczenie Pawła, który traci wzrok, przechodzi przez tunel prowadzony za ręce i wychodzi ku światłu” – ujawnia KAI o. Wojciech Prus, jeden z duszpasterzy Lednicy.

Współorganizatorami wydarzenia są Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce. W roku 2022 przypadają ważne jubileusze dla środowisk zaangażowane w niesienie Dobrej Nowiny “na krańce świata”: 400-lecie powstania Kongregacji Ewangelizacji Narodów i 200-lecie Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

“Myślę, że na Polach Lednickich będzie okazja do pokazania wolontariuszy misyjnych, czyli tych, którzy łaskę chrztu przekuli na konkretne działanie w Kościele – powiedział KAI ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy papieskich dzieł Misyjnych. – Mam nadzieję, że odwiedzą nas kapłani z innych krajów, którzy przyjeżdżają tu żeby studiować ale i ewangelizować, i ukażą żywotność swojego Kościoła, czasami prześladowanego czy ubogiego, ale, pomimo to, rozwijającego się prężnie – dodał duchowny. 

O. Wojciech Surówka, drugi obok o. Prusa, duszpasterz Lednicy tłumaczy, że celem tych spotkań jest przygotowanie młodych do dorosłego życia. “A to nie będzie kolejny event, życie tak nie wygląda, niczyje! No, chyba, że jakich muzyków, albo innych artystów estradowych, żyjących od eventu do eventu. A co staje przed normalnym człowiekiem? Po “wyjściu” z młodości i, ewentualnie, okresu studiów czeka go rodzina, praca, parafia. I o tego musimy tych ludzi przygotować” – podkreśla dominikanin.

Z powodu trwającej pandemii dwie ostatnie edycje wydarzenia odbyły się głównie online. Nie wiadomo jeszcze jaka formułę będzie miało tegoroczne spotkanie.

Pomysłodawcą Spotkań Młodych nad Lednicą był o. Jan Góra, charyzmatyczny duszpasterz młodzieży, zmarły w 2015 roku.


Źródło: https://www.ekai.pl/na-krance-swiata-w-czerwcu-26-spotkanie-mlodych-nad-lednica/
Fot. lednica2000.pl


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *