„Dzień dziś wesoły!” – Orszak Trzech Króli 2022

Dzień Objawienia Pańskiego potocznie nazywany w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Wspominane jest wówczas wydarzenie, w którym Mędrcy ze Wschodu Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi.

REKLAMA

Orszak Trzech Króli w 2022 roku odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu. Staramy się, mimo trudnej sytuacji epidemicznej, przeżyć Uroczystość Epifanii, jako radosny moment Objawienia Pańskiego, w którym Jezus pragnie ukazać się każdemu człowiekowi niezależnie od wieku, koloru skóry czy pozycji społecznej. W betlejemskiej stajence zmieszczą się wszyscy, ubogi lud z pobliskich pastwisk oraz bogaci Mędrcy ze Wschodu, którzy przybywają z daleka, zmieszczą się zarówno prości pracownicy, jak i wykształceni władcy. Każdy z nas może przybyć do Zbawiciela z pokłonem i cieszyć się radością spotkania.
W naszej diecezji Orszaki Trzech Króli podążą ulicami kilkunastu miast, które można odszukać na umieszczonej w poniższym linku mapie:

Mapa Orszaków Trzech Króli


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/dzien-dzis-wesoly-orszak-trzech-kroli-2022/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *