Papież na Europejskie Spotkanie Młodych

„Obyście nadal byli pielgrzymami zaufania, gdziekolwiek Pan was pośle!” – czytamy w przesłaniu skierowanym przez Ojca Świętego do uczestników 44 Europejskiego Spotkania Młodych w Turynie i w Taizé, odbywającego się w formie online. Dokument podpisał w jego imieniu sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin.

REKLAMA


Drodzy przyjaciele,

Pandemia nie pozwala wam, po raz kolejny, spotkać się pod koniec bieżącego roku na 44. Europejskim Spotkaniu Młodych, animowanym przez Wspólnotę z Taizé, w taki sposób, jak to było planowane. Będziecie musieli poczekać do lipca, aby udać się do Turynu i przeżyć to wydarzenie braterstwa w radości. Ojciec Święty modli się w tej intencji, ale już teraz jednoczy się myślą i modlitwą z wami wszystkimi, którzy jesteście obecni online, i przesyła wam najserdeczniejsze pozdrowienia.

Wasze spotkanie odbywa się w momencie, w którym jest wiele niepokojów. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: Czy nasza planeta ma przyszłość? Jakie obowiązki musimy podjąć, aby ją chronić i uczynić Ziemię zdatną do zamieszkania? W czasach rosnącej polaryzacji, w jaki sposób możemy, zgodnie z waszym hasłem na nadchodzący rok, „stawać się budowniczymi jedności”?

Zamiast poddać się defetyzmowi i uciekać od tych pytań, zdecydowaliście się stawić im czoła, wspólnie szukać, modlić się, słuchać Słowa Bożego i pozwolić mu rzucić światło na najbardziej złożone ludzkie sytuacje. Nie bez powodu w Księdze Dziejów Apostolskich czytamy, że w dniu Pięćdziesiątnicy uczniowie „znajdowali się wszyscy razem” (2,1). To właśnie wtedy, gdy jesteśmy razem, Duch Boży tchnie w sposób szczególny. Podczas odbywającego się obecnie synodu również Kościół katolicki stara się uczynić siebie bardziej dyspozycyjnym na działanie Ducha Świętego, zapraszając uczniów Chrystusa do odkrycia, jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem.

Postanowiliście nie odwracać oczu od ludzkiego cierpienia i pilnych potrzeb chwili, ale by na nie patrzeć z ufnością, że macie udział w rozwiązaniach. Jeśli bowiem nie brakuje powodów do niepokoju, to nie mniej prawdą jest, że Duch Boży nigdy nie przestaje działać i wzbudzać twórców braterstwa, solidarności i jedności. Otwierając się na obecność Chrystusa Zmartwychwstałego, pozwalając Jemu jednoczyć wasze serca, przygotowujecie się do bycia jednymi z nich.

Ojciec Święty modli się do Ducha Świętego, aby was pobłogosławił, młodych katolików, prawosławnych i protestantów, którzy w myśli i modlitwie włączacie się w to europejskie spotkanie, i powierza was opiece Maryi Dziewicy. Obyście nadal byli pielgrzymami zaufania, gdziekolwiek Pan was pośle!

Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Jego Świątobliwości


Źródło: https://www.ekai.pl/papiez-na-europejskie-spotkanie-mlodych-badzcie-pielgrzymami-zaufania/
Fot. -/AFP/East News


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *