Odszedł niestrudzony pielgrzym – śp. Albin Miłosz

Zakończyła się ziemska pielgrzymka śp. Albina Miłosza z Kiełpina. Żegnany przez rodzinę, przyjaciół, społeczność Kiełpina, sztandar i przedstawicieli Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z kierownikiem ks. Łukaszem Grelewiczem, członków grupy Niezwyciężeni z Kiełpina, uczestników Pikników dla Osób Niepełnosprawnych z Żukowa z panią Basią Dawidowską, delegację z Caritas z Pelplina, delegacje szkół z Kiełpina i Kartuz – spoczął na miejscowym cmentarzu.

REKLAMA


Mszę św. żałobną współcelebrowało 9 kapłanów, a przewodniczył jej bp pomocniczy diecezji pelplińskiej, Arkadiusz Okroj. Przy ołtarzu stanęli też ks. proboszcz Tomasz Juchniewicz, ks. Paweł Ostrowski, ks. Mateusz Szulc, ks. Łukasz Grelewicz, ks. Tomasz Mizyk, ks. Krzysztof Górny oraz ks. Michał Gregorowicz. Była też obecna siostra Benedetta, nazaretanka. 

W imieniu społeczności Kiełpina zmarłego pożegnała Joanna Kaizer-Prondzinska. Liczna grupa niepełnosprawnych z opiekunami ze śpiewem żegnała swojego brata na cmentarzu.

Pana Albina znało wiele osób – obracał się w kręgach pielgrzymkowych, był aktywnym mieszkańcem Kiełpina, często korzystał z rekolekcji, udzielał się w grupie Niezwyciężeni w Kiełpinie. 40 lat swojego życia spędził na wózku inwalidzkim, doskonale znał problemy osób niepełnosprawnych. I mimo życiowych trudności – zachował pokorę, optymizm i wielką wdzięczność dla świata oraz otwartość na drugiego człowieka. Zmarł 15.12.2021 o godz. 12 w szpitalu.

Ostatni raz udało mi się porozmawiać ze śp. Albinem 12 września 2021 r., na pielgrzymce do Sianowa na odpust Narodzenia NMP.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Posłuchaj TUTAJ:
– Ostatnia rozmowa z śp. Albinem Miłoszem na pielgrzymce do Sianowa

Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/9424-sp-albin-milosz-spoczal-na-kielpinskim-cmentarzu


 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *