Przedświąteczne zbiórki dla potrzebujących z diecezji

Caritas Polska ogłasza  XIX Ogólnopolską Zbiórkę Żywności “TAK, Pomagam!”. W dniach 3-4 grudnia w wielu popularnych marketach będą stać wolontariusze i kosze, których będzie można złożyć swój świąteczny dar dla mniej zamożnych rodzin.

REKLAMA


W Kartuzach w ramach tej akcji “Tak. Pomagam” zbiórkę żywności organizuje Kartuskie Centrum Caritas.

Również wiele innych parafii organizuje świąteczną pomoc. 

W Miechucinie, w sklepach na terenie parafii św. Wojciecha i Brata Alberta rozstawiono kosze z symbolem Caritas, do których można złożyć swoje dary (artykuły zakupione w danym sklepie, które chcemy przekazać tym, którzy są w potrzebie). Dary te przed świętami trafią do najbardziej potrzebujących. 

Parafialny Zespół Caritas przy kolegiacie WNMP w Kartuzach organizuje akcję “Napełnij worek św. Mikołaja”. Po mszach świętych młodzież z duszpasterstwa rozdaje tzw. „Woreczki” z nazwą potrzebnego produktu spożywczego bądź przemysłowego. Akcja będzie trwała do 20 grudnia. 

W niedzielę 5.12 w Sierakowicach, w parafii św. Marcina  Rycerze Kolumba będą prowadzili zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla ubogich rodzin z parafii. W ubiegłym roku, dzięki ofiarności parafian udało się pomóc 47 rodzinom. W zakrystii można zgłaszać potrzebujące rodziny.

W niedzielę, 5 12. w Sierakowicach, w parafii św. Jana  zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin parafii.

Posłuchaj TUTAJ:
Tak. Pomagam! – świąteczna zbiórka Caritas 3 i 4 grudnia 2021


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/9368-tak-pomagam-przedswiateczne-zbiorki-wiktualiow-i-srodkow-chemicznych-caritas


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *