X-lecie zespołu ewangelizacyjnego Na cały Głos

20 listopada 2021 roku, o godz. 18:00 w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się prapremiera utworów muzycznych pod wspólnym tytułem „Nowe serce”, które z okazji swojego 10-lecia skomponował zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos” z Pelplina.

REKLAMA


Prezentacja będzie wkomponowana w spotkanie modlitewne  organizowane w wieczór poprzedzający Światowy Dzień Młodzieży, który papież Franciszek przeniósł z Niedzieli Palmowej na  uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na tę szczególną okazję młodzieżowy zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos” skomponował i przedstawi piosenki stanowiące tzw. Kerygmat.

Organizatorzy pragną przez wspólną modlitwę głosić prawdę o miłości Boga do każdego człowieka, który przyszedł na ziemię w Osobie Jezusa Chrystusa, aby  odkupić człowieka. Tylko Jezus, którego należy na nowo przyjąć jako Pana i Zbawiciela ma moc przemienić nasze serca i uczynić je nowym, napełnionym Duchem Świętym we wspólnocie Kościoła. „W ten niezwykły wieczór będziemy prosić Boga o Jego Moc aby świadczyć i służyć”, mówi szef zespołu ks. Zbigniew Gełdon.

Od wielu miesięcy biskup pelpliński Ryszard Kasyna zachęca młodzież bierzmowaną do wspólnego bycia razem Pelplinie. Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do osób młodych, zaangażowanych w  ruchy i stowarzyszenia katolickie. „Będziemy także się cieszyć z rodzin i osób dorosłych”, dodaje ks. Gełdon.

Organizatorzy pragną, aby muzyczny wieczór modlitewny, wzorem spotkań podczas Światowych Dni Młodzieży, pozwolił Bogu dotknąć i przemienić serca uczestników modlących się w Pelplinie słowem i śpiewem oraz adorującym Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. 


Zobacz film TUTAJ.


Zobacz film TUTAJ.


Plakat informacyjny:

Kliknij, aby powiększyć.


Źródło: https://diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/20-listopada-muzyczna-prapremiera-nowego-serca-w-swiatowy-dzien-mlodziezy-i-x-lecie-zespolu-ewangelizacyjnego-na-caly-glos/


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *