25 lat Akcji Katolickiej w Diecezji Pelplińskiej

Dziś, 6 listopada 2021 r. w Pelplinie świętowano 25-lecie Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Pelplińskiej. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna powiedział członków Akcji Katolickiej, iż powinni być misjonarzami i to dynamicznymi misjonarzami.

REKLAMA


Spotkanie odbyło się z okazji 25 rocznicy rozpoczęcia działalności Akcji Katolickiej w diecezji pelplińskiej oraz 25. Dni Społecznych AK.

Podczas Mszy św. w kaplicy Collegium Marianum w Pelplinie główny celebrans przypomniał, że “u człowieka, który stara się dobrze zrealizować swoje życie w miejscu, w którym Bóg go postawił, nie może zabraknąć duchowości”.

 Bp Kasyna przypomniał, że współcześnie silnie nagłaśniane jest zło tego świata dlatego “prawdziwym antidotum jest miłość”.

Dla skuteczności wszelkiego działania hierarcha wskazał potrzebę świadomości, że czas dany człowiekowi jest Bożym darem i trzeba sobie stawiać pytanie: “Jak gospodaruje tym Bożym darem, czy go nie marnuję”?

“Jeżeli naszego czasu nie poświęcamy Bogu i bliźnim, to nasze życie marnujemy”, mówił dalej kaznodzieja.

Przywołując wkład bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w tematykę społeczną Kościoła, biskup pelpliński apelował o modlitwę, aby “Bóg otwierał przed nami zawsze nowe horyzonty, które będziemy w stanie odczytywać”.

Bp Kasyna wyraził wdzięczność “każdemu członkowi Akcji Katolickiej” za “zaangażowanie się w odpowiedzialność za Kościół, za życie w Kościele i w życie społeczne”.

Przywołując nauczanie papieża Franciszka biskup dopowiedział, że każdy członek Akcji Katolickiej “jest misjonarzem i to dynamicznym misjonarzem”.

Po Mszy św. koncelebrowanej z diecezjalnym asystentem AK ks. kanonikiem Andrzejem Szopińskim oraz parafialnymi asystentami AK uczestnicy wzięli udział w sesji naukowej przybliżającej duchowy  wymiar spuścizny bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Biskup pelpliński odznaczył Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej medalem “Zasłużony dla Diecezji Pelplińskiej”.


Galeria zdjęć TUTAJ.


Posłuchaj TUTAJ.
– Homilia ks. biskupa Ryszarda Kasyny 06.11.2021 Pelplin – XXV Dni Społeczne i XXV-lecie Akcji Katolickiej Diecezji Pelplińskiej
Rozmowa z pierwszą prezes Akcji Katolickiej Danutą Mikołajczyk 6.11.2021


Źródło: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9301-25-lat-akcji-katolickiej-w-diecezji-pelplinskiej


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *