Misje św. przed jubileuszem parafii św. Wojciecha z Kartuz

23 października br. o godz. 11:00 parafia pw. Św. Wojciecha w Kartuzach obchodzić będzie 25-lecie powołania parafii. Dekretem biskupa Jana Bernarda Szlagi – z dniem 1 grudnia 1996 roku z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach wyodrębniono najmłodszą z kartuskich parafii – pw. św. Wojciecha. Jej proboszczem został ks. Marek Trybowski. 

REKLAMA


Przygotowaniem do przeżycia jubileuszu są Misje św.  które prowadzi paulin, ojciec Dawid Kołodziejczyk z Passau. Bogaty program pozwala na różne sposoby podjęcie duchowego przygotowania do złożenia dziękczynienia za 25 lat trwania parafii, jej rozwój i podejmowane inicjatywy.

Przez cały tydzień przywoływano sakramenty św., w piątek podczas każdej mszy św. udzielano sakramentu chorych, po wieczornej mszy św. ulicami parafii wyruszyła Misyjna Droga Krzyżowa. W sobotni poranek grupa wiernych pieszo udała się na święte wędrowanie do Sianowa, dołączyła do nich grupa autokarowa.


Galeria zdjęć nr 1 TUTAJ.


Galeria zdjęć nr 2 TUTAJ.


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9241-przez-misje-sw-przygotowuja-sie-do-jubileuszu-parafii-sw-wojciecha-w-kartuzach


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *