Interdyscyplinarna Akademia Bioetyki [info dla katechetów]

Fundacja Jeden z Nas powołała do istnienia Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki. To największy tego typu edukacyjny projekt w Polsce, dostępny bezpłatnie i online dla każdego. Akademia zyskała uznanie Ministerstwa Edukacji i Nauki, które zdecydowało się ją objąć swoim honorowym patronatem. Prezentowane treści będą w pełni zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego.

REKLAMA


Jednym z kluczowych elementów naszej Akademii będzie Bioethics Lab, czyli nowatorski cykl spotkań oparty o interdyscyplinarne wykłady wybitnych ekspertów. W ten sposób chcemy przekazywać każdemu zainteresowanemu narzędzia i wiedzę, które pozwolą bronić prawdy o człowieku – również tej biologicznej. Wiemy, że młodzież dzisiaj zadaje swoim rodzicom czy nauczycielom coraz trudniejsze pytania choćby na temat początków życia i oczekuje na nie jasnej odpowiedzi.

Interdyscyplinarna Akademia Bioetyki i jej projekty mogą być narzędziem pomocnym w codziennej pracy katechetów. Z naszych wykładów i wszelkich przygotowanych przez nas materiałów mogą oni korzystać w swojej pracy. Dla uczestników wykładów przygotowaliśmy też certyfikaty, które potwierdzą samodoskonalenie się bądź posłużą jako dokumentacja do awansu zawodowego.

Od 28 września w serwisie YouTube będzie dostępny wykład inaugurujący „Bioetyka. Spotkajmy się”, który wygłosi prof. Błażej Kmieciak. Ten wybitny pedagog specjalny, socjolog prawa i bioetyk będzie próbował wyjaśnić, że „bioetyka to nie tylko dywagacje filozofów, ale rzeczywistość każdego człowieka”. – Pytania: zaszczepić się czy nie? pójść na diagnostykę prenatalną czy nie? oddać rodzica do hospicjum czy nie? – to są pytania bioetyczne – zwraca uwagę.


Przydatne linki:
– Informacja prasowa nr 1 – “Powstaje Interdyscyplinarna Akademia
Bioetyki” https://akademiabioetyki.pl/bioetyka/powstaje-interdyscyplinarna-akademia-bioetyki/
– Informacja prasowa nr 2: Co to jest bioetyka i jak o niej rozmawiać?
– prof. Błażej Kmieciak zainauguruje cykl spotkań Bioethics Lab
https://akademiabioetyki.pl/bioetyka/co-to-jest-bioetyka-i-jak-o-niej-rozmawiac-prof-blazej-kmieciak-zainauguruje-cykl-spotkan-bioethics-lab/
– Zapowiedź VIDEO pierwszego inauguracyjnego Bioethics Lab
https://www.youtube.com/watch?v=XhYHnoSof-o
– Plakat Bioethics Lab do pobrania (JPG) –
https://drive.google.com/file/d/1Kle9Ek8LwB5spQa44K35qxBqpwzQDN9d/view?usp=sharing
– Plakat Bioethics Lab do pobrania (PDF) –
https://drive.google.com/file/d/1Kle9Ek8LwB5spQa44K35qxBqpwzQDN9d/view?usp=sharing

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie
ul. Bpa Dominika 11
83-130 Pelplin


Źródło: http://katecheza.diecezja-pelplin.pl/aktualnosci/426-interdyscyplinarna-akademia-bioetyki-informacje-dla-katechetow


 

Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *