Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowników Boga

Dzień Wspólnoty Domowników Boga diecezji pelplińskiej odbył się w Kartuzach, w parafii św. Wojciecha. Centralnym punktem modlitewnego spotkania była Msza św. w południe, którą odprawili księża z poszczególnych wspólnot  pod przewodnictwem ks. bpa Arkadiusza Okroja.

REKLAMA


Na modlitewne spotkanie przybyły wspólnoty Domowników Boga z takich miejscowości jak: Tczew, Skarszewy, Gorzędziej, Kamienica Królewska, Swornegace, Brusy, Kiełpino, Lębork, New Castle West, Pelplin, Kartuzy, Koronowo, Sierakowice. Wyjechali z zadaniem utworzenia reguł w swoich domach i odwiedzin wybranych wspólnot.

Poranna konferencja ks. Radosława Karczewskiego poświęcona była gościnności. Przedstawił ją jako jeden z charyzmatów wspólnoty Domowników Boga. Podkreślił, że gościnność oznacza przyjmować Chrystusa w przybyszach, zgodnie ze słowami Ewangelii “bo byłem przybyszem, a przyjęliście mnie” i służyć im przez otwartość serca i świadectwo życia.

Anna Maria Kolberg OV przedstawiła wprowadzenie do ustanowienia reguły danego domu. Konferencję dla kapłanów miał ks. bp Arkadiusz Okroj. Pelpliński biskup pomocniczy wygłosił też homilię podczas mszy św.

W Diecezjalnym Dniu Wspólnoty wzięli udział Domownicy Boga z parafii pw. Królowej Polski z Lęborka, z parafii św. Marcina w Sierakowicach,  z parafii św. Kazimierza oraz św. Wojciech w Kartuzach, z parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie, z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej, z dwóch kościerskich parafii – pw. Chrystus Króla i pw. Trójcy Świętej, z parafii pw. Wszystkich Świętych  w Wysinie, z parafii św. Michała w Skarszewach, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim, z parafii Wniebowzięcia NMP w Pelplinie, z parafii Matki Kościoła w Tczewie, parafii św. Wojciecha w Gorzędzieju, z parafii pw. Wszystkich Świętych w Brusach, z parafii św. Barbary w Swornegacach, z bazyliki Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, z parafii pw. Bożego Ciała w Tucholi, z parafii Wniebowzięcia NMP w Koronowie oraz goście z New Castle West.

Galeria zdjęć TUTAJ.

Posłuchaj TUTAJ:
– Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domownicy Boga – homilia bp Arkadiusz Okroj


Źródło: http://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/9188-diecezjalny-dzien-wspolnoty-domownikow-boga-w-kartuzach


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *