XX edycja międzynarodowej wystawy SacroExpo

Od 27 do 29 września potrwa kolejna XX edycja Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo, która rokrocznie łączy sacrum ze światem biznesu.

REKLAMA


Hale wystawiennicze Targów Kielce na trzy dni zamieniają się w miejsce spotkania z malarstwem sakralnym, rzeźbą, rzemiosłem i architekturą. Swój udział w tegorocznej, 22. edycji Wystawy Sacroexpo, zadeklarowało już ponad 160 firm z 7 krajów: Polski, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Chorwacji i Hiszpanii. Wystawa zorganizowana w 2020 r. przyciągnęła, pomimo pandemii, ponad 2500 zwiedzających i była jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce.

Podczas Wystawy Sacroexpo prezentowane są usługi związane z codziennym funkcjonowaniem kościołów i miejsc kultu. Nie zabraknie prezentacji najnowszych technologii i rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie, architekturze i podczas rewitalizacji obiektów sakralnych, w tym systemów grzewczych, nagłośnieniowych czy zabezpieczających.

Zakres branżowy targów Sacroexpo jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. architekturę wnętrz i krajobrazu, nekropolie, budownictwo, instalacje alarmowe, ludwisarstwo, ewangelizację multimedialną oraz wszelką działalność religijną. Wśród oferty wystawców wrześniowych targów branży sakralnej będzie można zapoznać się m.in przedmiotami liturgicznymi, niepowtarzalnymi wyrobami artystycznymi oraz pełnym wachlarzem wydawnictw religijnych. Muzyka i sztuka to nieodłączny element Wystawy Sacroexpo.

Będzie można m.in. sprawdzić funkcjonalność cyfrowych i mechanicznych organów kościelnych oraz podziwiać unikatowe ikony, obrazy religijne i reprodukcje dzieł sztuki chrześcijańskiej.

Jak informuje Magdalena Cholewa, specjalista ds. PR w Targach Kielce, podczas tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentuje m.in. firma ALBA – jeden z największych polskich producentów szat liturgicznych i ponad 100 różnych produktów najwyższej jakości takich jak ornaty, stuły, alby, komże i wiele innych. Praktyczne, a zarazem eleganckie koszule kapłańskie oraz koszulki POLO z najwyższej jakości będzie z kolei można znaleźć na stoisku rodzinnej firmy JUSTA.

– Do nowości zaprezentowanych podczas tegorocznej edycji należy m.in. unikatowy Hełm Rzymskiego Legionisty, który będzie można podziwiać na stoisku galerii PRIMA PORTA Antiquities. Dużym zainteresowaniem podczas ubiegłorocznej wystawy cieszyły się prezentowane wówczas innowacyjne rozwiązania technologiczne w obszarze płatności bezgotówkowych – mówi Magdalena Cholewa.

Wśród firm, które zaprezentują tego typu systemy podczas tegorocznych targów znajduje się m.in. firma M13 Sanctum oraz BetterPos. Wystawcy, którzy specjalizują się w wentylacji, tworzeniu rozwiązań grzewczych dla kościołów oraz w systemach oświetleniowych przedstawią aktualne, najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Z szeroką ofertą wystawców Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów można się zapoznać również poprzez dedykowany pasaż handlowy sacroexpo.online.


Źródło: https://www.ekai.pl/xx-edycja-miedzynarodowej-wystawy-sacroexpo/
Fot. targikielce.pl


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *