Papież Franciszek o nowych Błogosławionych

„Przykład nowych Błogosławionych niech nas pobudza do przemieniania ciemności w światłość mocą miłości” – powiedział Franciszek podczas modlitwy „Anioł Pański” w Budapeszcie nawiązując do odbywającej się w Warszawie beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Modlitwa zakończyła uroczystą Mszę św. wieńczącą 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny.

REKLAMA


„Dziś, niedaleko stąd, w Warszawie dokonuje się ogłaszanie Błogosławionymi dwojga świadków Ewangelii: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Czackiej, założycielki Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Dwie postaci, które z bliska poznały krzyż: Prymas Polski, aresztowany i internowany, zawsze był mężnym pasterzem według Serca Chrystusowego, heroldem wolności i godności człowieka; Siostra Elżbieta, która w młodości straciła wzrok, poświęciła całe swoje życie pomocy niewidomym. Przykład nowych Błogosławionych niech nas pobudza do przemieniania ciemności w światłość mocą miłości” – powiedział papież.

Jego słowa zostały przyjęte gorącymi brawami.

Pełny tekst papieskiego rozważania publikujemy TUTAJ.


Źródło: https://www.ekai.pl/papiez-niech-przyklad-nowych-blogoslawionych-pobudza-do-przemieniania-ciemnosci-w-swiatlosc/
Fot. YouTube/Vatican News


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *