Rozpoczął się Międzynarodowy Kongres Mariologiczny

Od środy 8 do soboty 11 września 2021 r. odbędzie się 25 Międzynarodowy Kongres Maryjny pod hasłem „Maryja pośród dzisiejszych teologii i kultur. Modele, komunikacja, perspektywy”. Spotkaniu, zorganizowanemu przez Papieską Międzynarodową Akademię Maryjną (Pontificia Academia Mariana Internationalis), będzie przewodniczył w imieniu Ojca Świętego kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury.

REKLAMA


Po raz pierwszy wydarzenie to odbędzie się w formie wideokonferencji. W obradach, podzielonych na sesje plenarne i siedem grup językowych, weźmie udział około 300 przedstawicieli towarzystw mariologicznych i naukowców z pięciu kontynentów.

Stefano Cecchin, przewodniczący Papieskiej Międzynarodowej Akademii Maryjnej stwierdził, że jest to ważna okazja do refleksji nad drogą teologii maryjnej, także w świetle dialogu, który jest dla nas wyzwaniem między wiarą a kulturami. „Podczas Kongresu postaramy się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Maryja z Nazaretu, Matka Jezusa, stała się antropologicznym «”paradygmatem» «matki par excellence«, «najpotężniejszym i najpopularniejszym symbolem kulturowym ostatnich dwóch tysięcy lat», «najpotężniejszą kobietą świata» (2015, National Geographic), która naznacza życie wielu ludów i która «ma fundamentalne znaczenie dla myślenia chrześcijańskiego» (św. Jan Paweł II), a dziś jest proponowana jako sam symbol Wspólnego Domu i wzór dla nowej antropologii transdyscyplinarnej?”.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się na stronie www.pami.info, gdzie opublikowany jest również program Kongresu. Dla prasy akredytacje można uzyskać pod adresem comunicazionePAMI@gmail.com. – informuje Papieska Międzynarodowa Akademia Maryjna.


Źródło: https://www.ekai.pl/rozpoczyna-sie-miedzynarodowy-kongres-mariologiczny/
Fot. cathopic


Udostępnij ten artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *